بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نشست مشورتی جوانان با امام جمعه شهرستان قدس با موضوع جهاد تبیین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، امام جمعه شهرستان قدس در نشست مشورتی با جوانان ترویج ازدواج آسان بر مبنای ارزش های اسلام را زمینه ساز کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه دانست و یادآورشد: برای ازدواج آسان، به موقع و موفق جوانان در جامعه باید فرهنگ سازی شود.

وی افزود: امروز زندگی تجملی باعث شده است تا جوانان به این مساله فکر کنند که خرج زندگی و وسایل آن را از کجا بیاوریم در حالی که خداوند در قرآن وعده داده است که اگر فقیر هستند خداوند آنها را بی نیاز می کند.

در ادامه با پاسخ به سئوال جوانان در خصوص اشتغال در شهرک صنعتی بیان کرد: یکی از مشکلات امروز ما در جامعه، نبود فرهنگ کار و مهارت‌آموزی است.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره پاسخ یکی از جوانان درخصوص جراحی اقتصادی تصریح کرد: هدف از طرح اقتصادی دولت با عنوان جراحی اقتصادی توجه و توانمندسازی اقشار ضعیف و محروم جامعه و نیز جلوگیری از رانت و فساد و قاچاق کالاهای اساسی به کشورهای دیگر از جمله کشورهای همسایه بود.

وی گفت: هدف از طرح اقتصادی دولت با عنوان جراحی اقتصادی توجه و توانمندسازی اقشار ضعیف و محروم جامعه و نیز جلوگیری از رانت و فساد و قاچاق کالاهای اساسی به کشورهای دیگر از جمله کشورهای همسایه بود.

بهبود وضعیت معیشتی مردم و ایجاد آرامش معیشتی با عادلانه کردن نظام پرداخت یارانه‌ها در حال اجرا و برنامه ها و مصوبات، در دسترس خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار خاطرنشان کرد: استمرار تأمین به موقع کالاها و اقلام مورد نیاز مردم در بازارهای هدف امری ضروری است که باعث آرامش خاطر مردم و جلوگیری از تقاضای بی مورد می‌شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت