بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نشست مشورتی و مطالبه گری جوانان با امام جمعه شهرستان قدس با حضور مسئول رسیدگی به امور مساجد و جمعی از جوانان در دفتر امام جمعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار اظهار داشت: قرآن کریم از مسجد به‌عنوان گرامی‌ترین جایگاه و پایگاه تعبیر می‌کند و عمران و آبادانی مسجد را مطرح می‌کند.

وی افزود: از دیدگاه قرآنی، آباد کردن مسجد فضیلت و فرصت است و به عده‌ای که خداباور و معادباور هستند اختصاص دارد و این آبادانی از ساخت مسجد تا نگهداری و خدمت کمی و کیفی است.

وی گفت: عمران معنوی، روحانی و ملکوتی مسجد به واسطه حضور با نشاط و فعال فراهم می‌شود تا کانون همه خوبی‌ها و تصمیم‌گیری برای امنیت و دفاع، دیدارها، ازدواج جوانان، کمک کردن به مردم، ایجاد صلح و‌ سازش، کادر سازی و تعلیم و تربیت، مبارزه با جهل و افزایش سطح سواد و آگاهی و تبیین مردم در مساجد صورت گیرد تا به هدف مسجد تراز در گام دوم انقلاب اسلامی برسیم.

امام جمعه شهرستان قدس بیان کرد: امروز به روحانیون و پیش‌نمازهای صاحب نفوذ معنوی و صاحب کلام نیاز داریم و در کنار آنها به نیروهای جوان جهت جذب و تعامل نیاز داریم.

وی خاطرنشان کرد: امام جماعت سنگربان اصلی کارزار مبارزه با دشمن و محور جمع شدن جوانان است و باید با انگیزه دور امام جمع شد تا حضور کودکان و نوجوانان و جوانان و بانوان در مساجد بیشتر و از ظرفیت پیشکسوتان استفاده شود.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار ادامه داد: مسجد تراز باید مجموعه تشکل‌های مسجدی مانند پایگاه بسیج، کانون فرهنگی و مرکز نیکوکاری فعال داشته باشد و شورای فرهنگی مسجد را تشکیل دهند تا با همفکری و ایده‌پردازی برنامه‌ریزی کنند و کرسی‌های تلاوت و تفسیر قرآن کریم و پاسخ گویی به نیازهای حقوقی و خانوادگی انجام شود تا امورات و مشکلات محل را رسیدگی کند و مسوولان با مردم در مسجد دیدار داشته و گره‌گشای مشکلات مردم باشند.

وی افزود: با کمک جوانان خوش‌فکر و کمک‌حال این برنامه‌ها میسر خواهد شد و نباید در رسیدن به اهداف سنگ‌پرانی کرد و بهتر است در کنار شناسایی مشکلات، دلسوزانه کمک‌کار امور مسجد بود.

ایشان بیان داشت: با ارائه ایده‌ها و طراح‌های آبادانی و پای کار بودن در فعالیت‌ها با کمک جوانان میتوان اقدامات مهم در توسعه مسجد و رسیدن به مسجد تراز انجام داد.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: لباس روحانیت مقدس و اثرگذار است و برای همین دشمن با آن دشمنی می‌کند و بی‌احترامی با لباس روحانیون دارد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت