بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نشست کتابخوان عاشورایی گامی مهم در توسعه فرهنگ مطالعه

نشست کتابخوان عاشورایی به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج، قرارگاه فرهنگی، اداره تبلیغات اسلامی و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری در سالن آمفی تئاتر حضرت باقرالعلوم علیه السلام شهرستان قدس برگزار شد.

کتابخوان عنوان نشست هایی است که جهت به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ فرهنگ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می شود. چشم انداز این نشست ها بر توسعه رفتار مدنی رشد یافته و رشد دهنده بوده و به منظور آشنایی عموم مردم با نحوه و چرایی مطالعه به عنوان گام مهم در توسعه فرهنگ مطالعه و بهبود نگرش و کیفیت سبک زندگی با هدف به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده، ایجاد عادت به مطالعه و آشنایی با شیوه استاندارد معرفی کتاب است.
حجت الالسلام و المسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس با معرفی کتاب “حسین علیه السلام از زبان حسین علیه السلام” بیان داشت: این کتاب به نویسندگی حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدیان مسئول سابق نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با هدف آشناسازی با زندگی و زمانه زندگی امام حسین علیه السلام است که در این کتاب زندگی نامه امام حسین علیه السلام از زبان خود حضرت تحریر شده است. ویژگی این کتاب استفاده از جملات نورانی حضرت است که به این ترتیب زندگی و اوضاع آن زمان در ۸ فصل اشاره شده است. این کتاب توسط انتشارات نشر معارف چاپ شده است. نویسنده پیش از این، کتاب ” علی علیه السلام از زبان علی علیه السلام” روایت زندگی و زمانه حضرت علی علیه السلام از زبان ایشان را نوشته است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت