بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نقش‌آفرینی مؤثر در ایجاد محیط فرهنگی و تربیتی دانشگاه بسیار حائز اهمیت است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس بهمراه معاونین و مسئول نهاد رهبری در دانشگاه با حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این دیدار بیان کرد: نقش‌آفرینی مؤثر در ایجاد محیط فرهنگی و تربیتی دانشگاه بسیار حائز اهمیت است و باید به مباحث فرهنگی، اخلاقی و هویتی دانشجویان توجه ویژه داشت و به دنبال تعلیم و تربیت مدون و با برنامه برای جوانان باشید.

ایشان گفت: منشور آراستگی، شئون فرهنگی و رفتاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس باید اجرایی شود.

امام جمعه شهرستان قدس اظهار داشت: در همه امور شهدا را محور قرار دهیم، شهدا محور وحدت هستند.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار خاطرنشان کرد: ارتباط دو نهاد دانشگاه و صنعت از ضروری‌ترین مناسبات هر جامعه‌ای است که به رشد و شکوفایی این دو نهاد و بهبود شرایط جامعه کمک می کند.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: دانشگاه با بدنه جامعه باید ارتباط گسترده تری برقرار کند و باید در نظر داشت که دانشجو پس از گذراندن دوروس تئوری و فارق التحصیلی، تخصص لازم نیز داشته باشد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت