بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نماد تقوا در روز عید فطر چیست؟/ باید اندیشه مقاومت از ترفند دشمن مصون بماند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،، حجت الاسلام و المسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز عید سعید فطر ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی و تبریک عید بندگی با اشاره به سخن امام صادق علیه السلام، اظهار داشت: وقتی صبح روز عید فطر فرا می رسد یک منادی از ناحیه پروردگار صدا می‌زند که بشتابید به سوی دریافت جایزه‌تان. روز عید فطر، روز بازگشت به فطرت اولیه است.

وی افزود: کلمه عید از بازگشت و فطر نیز از فطرت برگرفته شده است. بنابراین انسان در این روز از فطرت اولیه خود که خداجویی و حقیقت طلبی است، بعد از یک ماه عبودیت، بندگی، پاک شدن و بخشیده شدن از درگاه حق تعالی روز جدید زندگی را آغاز می کند.
امام جمعه گفت: برای آغاز فصل جدید بندگی اراده لازم است و باید از حال خوشی که در ماه رمضان به دست آورده ایم محافظت کنیم و به کارهای نیک این روز مانند استغفار، نماز شب، نماز جماعت، مراقبت از تمام اعضا و جوارح بدن، کمک به نیازمندان و انفاق ادامه دهیم و شخصیت خود را با این کارهای پسندیده بسازیم.

وی ضمن گرامیداشت سالگرد ارتحال امام راحل و شهدای والامقام و شهدای قیام ۱۵ خرداد بیان داشت: امروز ۵۶ سال از قیام شهدای ۱۵ خرداد سال ۴۲ می‌گذرد.
وی افزود: نماد تقوا در روز عید فطر اجتماع مسلمین و وحدت بر مدار سعادت، روز صله رحم کمک به فقرا و محرومین و پرداخت زکات فطره است. در ۲۸ روی قرآن زکات بعد از نماز آمده اما در سوره اعلا اول پرداخت زکات برای فلاح و رستگاری اشاره شده است اسلام به فکر محرومیت زدایی و تنظیم عدالت در طبقات اجتماعی است.
حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار ادامه داد: این روز متعلق به تمام مسلمین است و امروز بیش از هر زمان دیگری به وحدت امت اسلامی نیازمندیم. مقام معظم رهبری روز گذشته در حرم امام توصیه داشتند که با وجود مشکلات در کشور اما بن بست نداریم. باید اندیشه مقاومت از ترفند دشمن مصون بماند. دشمن به دنبال تضعیف روحیه مقاومت در مردم است و مسئولین باید بر مسئله اصلی یعنی اقتصاد و معیشت زندگی مردم تمرکز داشته باشد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت