بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نمایشگاه مدرسه انقلاب، گامی مهم در جهت جهاد تبیبن و روایت صحیح از دستاوردها و توانمندی های انقلاب اسلامی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار در جلسه با جمعی از نوجوانان، ضمن بیان اینکه یکی از خصوصیات نوجوان تمدن ساز و جوان انقلابی تسلط بر مفاهیم آیات قرآن کریم است اظهار داشت: خداوند متعال در آیه ۶۴ سوره نساء، پیامبر اکرام (صلی الله علیه وآله) را محل رجوع مردم برای رفع مشکلات آنان بیان می‌دارد که این عمل در سایر ائمه بخصوص امام موسی کاظم (علیه السلام) نمود دارد؛ تا جایی که یکی از القاب آنحضرت «باب الحوائج» است مطالعۀ سیرۀ زندگانی ایشان نشان از اهتمام آن امام بر رفع گرفتاری‌های مردم دارد.

وی ضمن تأکید بر حضور جوانان مؤمن انقلابی به عنوان یکی از مستلزمات رسیدن به تمدن اسلامی بیان کرد: امام کاظم (علیه السلام) در طول زندگی خود به کادر سازی شیعیان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و… پرداخت که فرستادن علی بن یقطین به درباره جهت رسیدگی به امور شیعیان یکی از این اقدامات بود.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه با طرح موضوع تنش‌های اخیر در منطقه بخصوص جنگ روسیه و اوکراین گفت: هدف اصلی این تنش‌ها ایجاد بستری برای جنگ میان آمریکا و ایران است؛ سیاست جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب همواره بر این اصل استوار بوده است که در عین استقلال و عدم وابستگی به قدرت‌های دیگر، در هیچ جنگی دخالت نمی‌کند و طرفدار هیچ یک از طرفین جنگ‌ها نیز نبوده است، مگر در مواقعی که تنش‌ها به فاجعه مبدل شده و مراکز حیاتی یک کشور همچون منازل مسکونی، مدراس و بیمارستان‌ها مورد هدف قرار بگیرند.

جوکار سه عامل استقلال، توانمندی و غیرت دینی و ملی را مستلزم شکوفایی هر کشوری دانست و افزود: عدم وابستگی به قدرت‌های دیگر، توامندی در حوزه های مختلف علمی و نظامی و نیز داشتن غیرت دینی و ملی مردمان یک کشور، موجب ارتقا و شکست ناپذیری آن ملت می شود. کشوری نظیر یمن با اتکا به غیرت دینی و ملی، حس استقلال طلبی و ارتقای توان نظامی خود اکنون حدود ۶ سال است که در مقابل ائلاف کشورهای عربی در حال مقاومت است.

وی ضمن تقدیر از عوامل برپایی نمایشگاه مدرسه انقلابی گفت: برپایی نمایشگاه مدرسه انقلاب توسط نوجوانان و جوانان، گامی مهم در جهت جهاد تبیین در جنگ روایت‌ها بود که دستاوردهای انقلاب اسلامی را به جهان نشان داد؛ مستلزم رویارویی با جنگ روایت‌هایی که دشمن در حال ارائه آن است، به فعالیت بیش از پیش در حوزه فضای مجازی نیاز است؛ چرا که افکار عمومی با ابزار رسانه قوی مدیریت می‌شود.

امام جمعه شهرستان قدس ضمن توصیه به مطالعه جوانان و نوجوانان در حوزه رسالت‌هایی که بر دوش آنان است، به معرفی چند منبع از جمله مطالعه سوره مبارکه لقمان و پندهای حضرت لقمان به فرزندش، نامه ۳۱ نهج البلاغه و وصیت امام علی (علیه السلام) به فرزندش، وصیت نامه شهدای دانش آموز، بیانیهه گام دوم (علی الخصوص توصیه های ۷ گانه‌ای که بعنوان نقشه راه در پیام متن بیانیه ذکر شده) و توصیه‌های چهاردهگانه مقام معظم رهبری در دیدار با ۲۰۰۰ نفر از دانش‌آموزان به مناسبت جشن تکلیف در سال ۱۳۹۵ پرداخت.

وی در پایان با توجه به قرار گرفتن در فصل برگزاری اردوهای راهیان نور ابراز داشت: اردوی راهیان نور، گنج روایتگری است. شما جوانان را به استفاده از این ظرفیت عظیم توصیه می‌کنم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت