بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نمایندگان مجلس باید با مردم صادق باشند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت السلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس، در نماز عبادی و سیاسی این هفته (۲۲ شهریور،۱۳ محرم الحرام ) که با حضور پر شکوه نمازگزاران در مصلی بزرگ شهرستان قدس برزگزار شد، ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و خدا محوری در زندگی در ادامه سبک زندگی اسلامی از منظر زیارت عاشورا اظهار داشت: زیارت عاشورا از سه روایت به ما رسیده است و بنا بر روایت سوم که از سوی صفوان بن محران که از امام صادق علیه السلام روایت شده حدیث قدسی است و از سوی خداوند متعال انشاء شده است.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس با اشاره به جمله ابتدای زیارت عاشورا افزود: (السلام علیک یا ابا عبدالله) سلام یکی از اسماء الهی است و خداوند در قرآن هر جا که این کلمه را بر دیگران به کار می برد سلام می فرستد و هر جایی که بخواهد سلام را به خود نسبت دهد کلمه( السلام) را به کار برده است. بنابراین السلام نام خدای متعال است و به معنای تهیت و درود، دعا و درخواست، تسلیم، حمایت قلبی و زبانی و گاهی به معنای توسل و درخواست است.

وی ادامه داد : انسان زمانی که می گوید: (السلام علیک یا ابا عبدالله) و یا به هر امام دیگر سلام می کند، یعنی از ناحیه خدای متعال خود را ماذون می دارد که سلام خود را نثار آن امام معصوم کند. سلام به معنای آرامش و تهیت آشتی و مهر و محبت است و در سلام باید این رابطه دو سویه باشد. انسان وقتی که سلام می فرستد باید سلام او حامل پیام مهر و محبت باشد و نه اینکه سلام او دارای رنج و محنت باشد باید در کنار سلام پرونده اعمال او دارای گناه نباشد و در سلام با امام خود عهد بندد که گناه مرتکب نشود.

حجت السلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس افزود: صداقت و یکرنگی یکی از نشانه های تقوا ست و علاوه بر اینکه صداقت باید در بین مردم جاری باشدبه طریق اولی باید این خصوصیت در بین مسئولین نسبت به مردم وجود داشته باشد. شفافیت در مورد آرای نمایندگان مجلس و اینکه مردم نسبت به تصمیم و رای نماینده منتخب حوزه خود در مجلس باید آگاه باشند.

وی ادامه داد: در اسلام و آموزه های دینی نیز این شفافیت وجود دارد, امام علی (ع) در نامه ۵۰ نهج البلاغه می فرماید : یکی از حقوق شما مردم بر من والی و ولی شما اینست که من هیچ چیز را از شما پوشیده ندارم به جز اسرار نظامی را که باید مخفی باشد و حق شماست که بدانید والی شما چه تصمیمی می گیرد. اما در مجلس شورای اسلامی ما نامه ای با ۱۹۵ رای به ظاهر امضاء و جمع می شود برای طرح شفافیت آرا، اما فقط ۵۰ رای در گلدان انداخته می شود که در تضاد با چیزی است که نشان داده می شود این یک فاجعه است. مجلس شورای اسلامی باید عصاره ملت باشد. مردم باید بدانند که نماینده آنها چه تصمیمی می گیرد. نمایندگان باید با مردم صادق باشند. اگر در امورات جانب حق را می گیرید می توانید دفاع کنید.

وی در ادامه تاکید کرد : در مهر ماه سال گذشته مقام معظم رهبری در درس خارج فقه اعلام حمایت خود را از طرح شفافیت آرا داشتند و این در اسلام و حکومت داری امیر المومنین نیز وجود دارد. آن نمایندگانی که با این طرح مخالفت می کنند مخالفت آنها با ولی امر و مردم است و انها باید به نمایندگی از مردم به امورات کشور بپردازند و باید مسایل حاشیه ای را رها کرده به مسایل اصلی به فکر معیشت، سفره و اوضاع داخلی کشور باشند.

امام جمعه شهرستان قدس خاطر نشان کرد: بعضی از ادارات و مدیران آن در شهرستان ما فرسوده اند و مردم در کوی و برزن و مساجد علیه آن اداره سخن می گویند مسئولین باید زمان خود را صرف پالایش ادارات کنند و مشکلات مردم، اشتغال و گرانی را حل کنند.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس بیان کرد: ما در اوضاع خارجی مشکلی نداریم امروزه ابعاد نهضت امام حسین (ع) در دنیا تجلی یافته است. امروز ستاد مشترک جبهه مقاومت تشکیل شده است جوانان حزب الله لبنان، انصار الله یمن، حشد الشعبی عراق، دفاع سوریه زینبیون، فاطمیون و علویون همه نیرو های انقلاب اسلامی هستند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی که با حرکت امام و همراهی مردم آغاز شد دنیا را فرا گرفته است. اما جمهوری اسلامی هنوز در کشور مشکلات دارد ولی دشمن در مقابل انقلاب اسلامی کم آورده است. در دیدار اخیر مسئولین نهاد اسلامی فلسطین و نامه جنبش حماس که حامل تقدیر و تشکر از رهبر انقلاب بود و حضور امام مقتدی صدر در مراسم عزاداری در کنار مقام معظم رهبری (مدظله)که تمام توطئه های دشمن را نقش برآب کرد نشان از فرا گیر بودن این نهضت دارد . سخنرانی دبیر کل حزب الله لبنان که اعلام حمایت و دفاع خود را از ولی امر مسلمین جهان داشتند تمام جهان غرب را در هم ریخت.این امرباید قابل توجه بعضی از مسئولین داخلی ما باشد.

حجت السلام و ا لمسلمین جوکار تصریح کرد: امروزه ستاد جبهه مقاومت در منطقه شکل گرفته و همه نیرو ها خود را سرباز مقام معظم رهبری می دانند و در جبهه استکبار نشانه های فراوانی از اضمحلال و فرو پاشی قدرت را می بینیم و یک نمونه بارز ان جان بولتون که گفته بود نمی گذارم ایرانیها جشن چهل سالگی را بگیرندخود او اخراج شد و مانند گذشتگان و یاوه گویان دیگر آرزوی از بین بردن انقلاب اسلامی را به گور خواهد برد و جسم و تن آنها باید خوراک مار ها و مورها شود، آنها به جایی رسیده اند که در یک سخنرانی هم نمی توانند دوام بیاورند و با شلیک یک راکت سخنرانی را نیمه تمام رها می کنند و ما پیروز و برنده میدان هستیم به شرط اینکه مسئولین به اوضاع داخلی کشور توجه کنند. امروز انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در جهان با اقتدار ایستاده است و باید این انقلاب به انقلاب حضرت مهدی متصل شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت