بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

ننگ بر تفکری که خون شهدای ما را پایمال می‌کند/ راه عبور از مشکلات بوسه بر پنجه گرگ نیست

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در مصلی نماز جمعه شهرستان قدس اظهار داشت: در آستانه میلاد با سعادت یگانه دخت نبی اکرم فاطمه الزهرا(س) مصادف با میلاد فرزندش امام خمینی(ره) و روز مادر، آیات شریفه قرآنی در تعداد بالا به معرفی فاطمه پرداخته است ولی آنچه که به خصوص علمای اهل سنت ۱۳۵ آیه قرآن را در شان حضرت زهرا دانستند ۲ سوره قرآن تماما در شان فاطمه است اولی سوره دهر و دوم سوره کوثر که کل قرآن در این ۳ آیه سوره کوثر خلاصه می‌شود.

وی با اشاره به میلاد حضرت فاطمه(س) و روز زن افزود: نقش زن و مادر در جامعه نقش بسیار ارزنده‌ای است و از دامن زن مرد به معراج می‌رود و هرجا مرد موفقی است در کنار او زن موفقی نیز حضور دارد و تاریخ نیز به این گواه می‌هد؛ لذا نقش اثرگذار تربیتی زن و مادر نقشی انکار ناپذیر است و در کنار آن با حفط حریم و حدود می‌تواند در جامعه نقش آفرینی کند.

امام جمعه شهرستان قدس بیان داشت: حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان چند پیام مهم دارد که اولین پیام را شهدا جان برکف سپاه دادند که ملت ایران و نیروهای مسلح در پاسداری از انقلاب اسلامی و راه پرافتخار آغاز شده این ملت تا پای جان و تقدیم خون خود ایستاده‌ایم و از اقتدار، ولایت و امنیتمان جانانه دفاع می‌کنیم و پیام دوم را مردم ولایتمدار اصفهان دادند که با آن تشیع باشکوه اعلام کردند که قدردان مدافعان امنیت هستیم مانند ۲۲ بهمن که مردم سنگ تمام گذاشت و شکوه و اقتدار خود را به رخ دشمن کشید و به بسیاری از مسوولین این پیام را داد که برای شما و عملکردتان نیامده بلکه فقط برای انقلاب و رهبر آمده‌ایم.

جوکار با اشاره به حادثه تروریستی اخیر گفت: پیام دیگر این حادثه تروریستی را دشمنان انقلاب با رذالت و پستی خود امضا کردند و به ظاهر برای صحبت از صلح در منطقه خاورمیانه دور هم جمع می‌شوند ولی آنجا برای جمهوری اسلامی توطئه می‌کنند و درصدد ایجاد ناامنی در ایران هستند؛ آمریکا و همدستانش با جنایتشان نشان دادند که از حضور باشکوه مردم در صحنه و پای کار انقلاب و به خصوص راهپیمایی دشمن شکن ۲۲ بهمن ناراحت هستند.

وی ادامه داد: نشریه آمریکایی نشنال اینترست نوشت که تلاش آمریکا برای منزوی کردن ایران نتیجه معکوس داشت یعنی در نشست ورشو به جای اینکه علیه ایران یک جریانی راه بیندازند، آمریکا منزوی شد و پیام دیگر این حادثه این بود که دستگاه امنیتی ما بلافاصله با هوشمندی و اقتدار عاملان حادثه را دستگیر کردند و سیر  حادثه را که از عربستان و امارات طراحی شده بود، شناسایی کردند و انشالله پاسخ پشیمان کننده و سیلی محکم‌تر از گذشته به آن‌ها خواهند زد.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به سخنان یکی از مسوولین عالی دولتی خاطرنشان کرد: انتظار داریم مسوولین داخلی تودهنی محکمی به برخی منافقین داخلی بزنند و کسانی که در مقابل این حادثه تروریستی که ۲۷ پاسدار عزیز غرق در خون شدند و بچه‌های خردسال که بعد از این بی سرپرست شدند، می‌گویند ما در دام چرخه خونین و باطل انتقام نخواهیم افتاد، ننگ بر این تفکر که برای نظام تعیین تکلیف می‌کند؛ از کودکان این شهدا خجالت بکشید، چگونه جواب شهدا را خواهید داد ؛ مسوولین بدانند ملت برای حفظ وحدت مشکلات اقتصادی را تحمل می‌کند اما خیانت، جنایت، نفاق و تعرض به مقدسات و ارزش‌ها را هرگز تحمل نخواهد کرد.

جوکار با اشاره به افتتاح فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس افتتاح شد و این پروژه لبیک سپاه پاسداران بود به فرمان رهبری و بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان و بزرگترین طرح راهبردی صنعت نفت بعد از پارس جنوبی بوده و همه این پالایشگاه توسط جوانان ایرانی ساخته شد و این اتمام حجت جوانان با مسوولین است که ما می‌توانیم و ما خواهیم توانست.

وی تصریح کرد: این آن چیزی است که رهبری معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب بر روی آن تاکید داشتند و جوانان به مسوولین می‌گویند راه عبور از مشکلات تکیه بر توان داخلی است نه بوسه پر پنجه گرگ که رهبری در دیدار با مردم آذربایجان شرقی فرمودند اروپایی‌ها نیز بدعهد هستند و چرا باید به اروپا اعتماد کرد و طبق گفته صدراعظم آلمان هدف اروپا و آمریکا در مواجه با ایران یکی‌است و کاری به برجام، fatf و cft ندارند و اینها همه بهانه است؛ همین مسوولین فعلی کشور در اوایل دهه هشتاد بدعهدی اروپا را تجربه کرده‌اند و قطعا ملت و رهبر ما به مسوولین اجازه نخواهند داد که به دشمنان ما کوچکترین باجی دهند.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت