بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نوجوانان و جوانان میدان دار گام دوم انقلاب اسلامی هستند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام و المسلمین موحد امام جمعه موقت شهرستان قدس در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته(۱۰ آبان) ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: رعایت تقوا از واجبات و حدود الهی است و موجب عاقبت به خیری انسان می شود و انسان با تقوا از دوستان خدواند است و به یاری دین خدا می شتابد و قرآن هدایتگر ویژه برای متقین است.

وی در ارتباط با سبک زندگی اسلامی افزود: پیامبر اسلام(ص) اسوه و الگوی نمونه در رفتارهای اجتماعی هستند. ویژگی های اخلاقی بارز پیامبر اسلام(ص) موجب شده بوده که دشمنان نیز از سخنان و رهنمودهای وجود مبارک پیغمبر(ص) در مسائل اجتماعی استفاده کنند. از جمله ویژگی های اخلاقی پیامبر اسلام(ص) مصافحه با مردم بود و حق بیت المال را ادا می کردند و مسائل مردم و اداره امور را در مسجد به عنوان پایگاه اسلامی رسیدگی می کردند و ما به عنوان امت ایشان باید از این خصوصیات اخلاقی ارزشمند الگو بگیریم. پیامبر اسلام(ص) شخصیت اول نظام آفرینش هستند و برای حق مردم اهمیت بسیاری قائل می شدند.

خطیب موقت نماز جمعه شهرستان قدس با اشاره به هفته بسیج دانش آموزی گفت: دانش آموزان عامل مهم در بسترسازی ظهور حضرت حجت(ع) هستند.

وی در ارتباط با پدافند غیرعامل بیان داشت: پدافند غیرعامل روشی مقتدرانه برای ایمن کردن در مقابله با دشمن است. مجمع تشخیص مصلحت نظام در سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور پدافند غیرعامل را مجموعه اقدامات غیرمسلحانه ای که موجب افزایش بازدارندگی و کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری های ملی و تسریع مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن می شود، تعریف می کند. مقام معظم رهبری نیز پدافند غیرعامل را به عنوان یک اصلی برای همیشه نه برای یک مقطع خاص می دانند.

وی با اشاره به شهادت اولین شهید محراب ادامه داد: آیت الله سید محمد علی قاضی طباطبایی عالم برجسته و اولین شهید مجموعه نماز جمعه بودند. نماز جمعه اصلی ترین سنگر دفاع از دین و نظام اسلامی است و امام جمعه نگاهبان این سنگر است و دشمن هیچ گاه نمی تواند نورانیت این سنگر را از بین ببرد.

حجت الاسلام موحد بیان داشت: در ۱۳ ابان ماه سال ۴۳ امام خمینی(ره) پس از سخنرانی قراء در حسینه اعظم قم علیه قانون ننگین کاپیتالاسیون دستگیر و از قم به ترکیه تبعید شدند.

وی با اشاره به سالروز تسخیر لانه جاسوسی امریکا در سال ۵۸ گفت: ۱۳ آبان ماه روز مبارزه ملی با استکبار جهانی است و دانشجویان با اقدام شجاعانه و تکیه به تقوا و ایمان و پیروی از رهبری انقلاب لانه جاسوسی امریکا را تسخیر کردند و پیامدهایی به دنبال داشت. از جمله پیامدهای این اقدام اعلام جهانی ملت ایران بود که در برابر توطئه ها ایستادگی و مقاومت خواهیم کرد. ملت ایران در مکتب سیدالشهدا علیه اسلام تربیت شده است. امریکا باید این را بداند که نمی تواند چون گذشته شیطنت کند. ایران اجازه بازگشت امریکا به ایران را نمی دهد و ملت ایران تحت بار ظلم نخواهد رفت و تا آخرین نفس ایستاده است و باید بدانیم تنها راه برون رفت از مشکلات تبعیت از رهبری است.

خطیب موقت نماز جمعه شهرستان قدس با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تصریح کرد: جوانان انقلابی چشم امید برای رسیدن به حکومت جهانی اسلامی هستند. جوانان و نوجوانان در دوران دفاع مقدس با رشادت های خود ایفای نقش کردند و در گام دوم انقلاب نیز جوانان و نوجوانان دین محور نقش مهمی در جامعه دارند و میدان دار خواهند بود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت