بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نیازمند گفتمان انقلابی در عرصه اقتصاد هستیم

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس: لازم است شرکت‌های دانش بنیان، تقویت و حمایت شده و موانع قانونی و دست‌وپای گیر توسط مسئولان برطرف شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و تبریک تقارن بهار طبیعت و فصل عبودیت و در آستانه فرارسیدن ماه مهمانی خدا، اظهار کرد: امام رضا(ع) در روزهای آخر ماه شعبان بر جبران کوتاهی‌ها و بهره‌برداری بیشتر و هدفمندانه از فرصت‌ها، دعا، استغفار و آماده‌سازی نفس، تلاوت قرآن و توانایی عمل به آیات، توبه، امانت‌داری و ادای حق، دور کردن ناراحتی‌ها و پاکسازی کینه نسبت به مومنان، خویشتن‌داری و توکل بر خدا در همه امور توصیه کردند.

وی افزود: نامگذاری سال جدید بر مسایل اقتصادی و تولید و تاکید بر تولید دانش بنیان عنوان شده و باید بتوانیم تولید با استفاده از ظرفیت جوانان و نخبگان را به سمت بهبود کیفیت و کاهش هزینه‌ها و رقابت پذیری محصولات ایرانی حرکت کرده و اقتصاد مقاومتی را به اقتصاد تهاجمی، پایدار و شکست‌ناپذیر تبدیل کنیم و بازار کشورهای منطقه و دنیا را به دست بگیریم.

خطیب نماز جمعه شهرقدس گفت: در عرصه اقتصاد نیز به گفتمان انقلابی نیاز داریم و لازم است شرکت‌های دانش بنیان تقویت و حمایت شده و موانع قانونی دست‌وپای گیر توسط مسوولان برطرف شود.

وی با اشاره به روز جمهوری اسلامی بیان کرد: رمز و راز ماندگاری و پویایی نظامی سیاسی جمهوری اسلامی حضور امنیت آفرین و اقتدار بخش مردم در صحنه‌های مختلف است و مسوولین باید دین خود را نسبت به مردم ادا کرده و با برنامه‌ریزی بهتر در افق پیشه‌رو مشکلات مردم و کشور را کاهش دهند.

امام جمعه شهرقدس به جسارتی که به تمثال امام خمینی(ره) در یکی از شهرها شد اشاره کرد و ادامه داد: وجه تمایز جمهوری اسلامی با کشورهای دیگر وجود ولایت فقیهی است که سرمنشاء آن با قرآن و اهل بیت(ع) با راهبری الهی است.

وی ضمن قدردانی از ستاد خدمات سفر روزی در شهرقدس خاطر نشان کرد: نظارت و کنترل بازار باید مستمر انجام شود و مسوولین در سال جدید با تعالی بیشتر به مردم خدمت‌رسانی کنند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت