بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

هر تلاشی، جهاد نیست / جهاد، در راستای اهداف الهی/ پیوست های پنجگانه فعالیت های جهادی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در دیدار گروه های جهادی فعال شهرستان به مناسبت دهه بسیج سازندگی و جهادی ضمن تقدیر و تشکر از زحماتشان اظهار داشت: کار جهادی، کار ارزشمند و پرافتخاری است چرا که قرآن کریم در آیات فراوانی مسئله جهاد و روحیه جهادی را به عنوان یک برجستگی خاص و یک نشان افتخار یاد می‎‌کند، بسیاری از آیاتی که فضیلت‌ها را بیان می‌کند، دلیل این برتری‌ها را برخورداری از روحیه جهادی عنوان می‌کند.

وی با اشاره به آیه ۶۹ سوره عنکبوت ادامه داد: هر کار جهادی که پای آن تلاشی انجام شود، جهاد محسوب نمی‌شود همانطور که در اسلام به هر خرج کردنی انفاق گفته نمی‌شود؛ تلاش بیش از حد معمول را جهاد می‌گویند اما جهاد در اسلام به معنای فعالیت مضاعفی در راستای اهداف الهی می‌باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: شاخصه اصلی جهاد و روحیه جهادی این است که در مقابل دشمن و برای دستیابی به اهداف الهی باشد، جهاد باید در کنار شاخصه اصلی خود، شاخصه اخلاص نیز داشته باشد و اگر شاخص‌ها رعایت شد خدا قبول و جبران می‌کند؛ اگر ما کار را درست انجام دهیم خداست که باید نتیجه را رقم بزند بنابراین نتیجه آن قطعی است.

وی در پایان ۵ پیوست را برای انجام کار های جهادی لازم دانست که به شرح ذیل می‌باشد:

۱. پیوست فرهنگی برای فعالیت های جهادی

۲. تبیین و روشنگری همراه با فعالیت های جهادی و سازندگی

۳. تقویت روحیه جهادی در اهل محل

۴. تلاش برای محرومیت زدایی از مسیر ایجاد اشتغال

۵. انعکاس و انتشار خدمات جهادی صورت گرفته در راستای امیدآفرینی و خنثی سازی نقشه های دشمن

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت