بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

هلال‌احمر سازمان فراملیتی و انسانی است

پس از ۱۲ سال جمعیت هلال‌احمر در این شهرستان مستقر شد و از این پس با استقرار جمعیت هلال‌احمر در شهرستان قدس در مباحث کاهش آسیب‌های اجتماعی، آموزش همگانی، مباحث امدادی و رسیدن به اهداف هلال‌احمر اقدام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین جوکار امام‌جمعه شهرستان قدس بیان کرد: یکی از اساسی‌ترین مشکلات شهرستان قدس عدم استقرار ادارات در شهرستان و عدم استقرار مدیران ادارات در شهرستان است و اگر مدیران در شهر محل خدمت ساکن نباشند نمی‌توانند که خدمت شایسته به مردم انجام دهند و از دردها و اوضاع مردم با خبر باشد.

وی با اشاره به اینکه استقرار هلال‌احمر یکی از مهمترین مورد نیاز در شهرستان قدس بود گفت: هلال‌احمر یک سازمان فرا ملیتی، فراجناحی و انسانی است و وقتی کسی با روحیه تعاون و امدادگری به مردم کمک کرده و او را نجات دهد خداوند او را تا زمانی که در حال کمک‌رسانی است، یاری می‌کند.

امام‌جمعه شهرقدس گفت: کار هلال‌احمر نجات جان، مال، آبرو و فکر و اندیشه انسان‌هاست و برکاتی به همراه دارد و با فعالیت بخش جوانان هلال‌احمر هم‌افزایی ویژه‌ای در بخش‌های فرهنگی و اجتماعی انجام خواهد شد.

جوکار با تأکید بر راه‌اندازی سوله مدیریت بحران و کمک به هلال‌احمر گفت: این سوله پشتیبانی برای تجهیزات هلال‌احمر بوده و همچنین لازم است نسبت به بیمارستان صحرایی و دائمی شدن پایگاه انتقال خون تدبیر لازم صورت گیرد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت