بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

همایش بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در سالن مجتمع فرهنگی حضرت باقرالعلوم علیه السلام شهرستان قدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، همایش بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در سالن مجتمع فرهنگی حضرت باقرالعلوم علیه السلام شهرستان قدس برگزار شد.

در این همایش حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس با تاکید بر جایگاه کتاب اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم هدف از بعثت پیامبران را تلاوت و تعلیم کتاب عنوان می کند.

وی افزود: کتاب رفع جهالت و نادانی می کند و کتاب پنجره ای به سوی آگاهی، دانستن، نور و روشنایی است.

وی گفت: گاهی یک نفر با مطالعه کتابی متحول می گردد و تصمیمی می گیرد و جمع یا جهانی را متحول می کند.

وی با اشاره به اثر سهراب سپهری درخصوص قرآن کریم بیان داشت: قرآن کریم گذشته از جنبه های الوهیت و تقدیس از با ارزش ترین شاهکارهای ادبی جهان است.

امام جمعه شهرستان قدس با توجه به اهمیت مطالعه کتاب از نگاه دین مبین اسلام و نویسندگان غربی خاطرنشان کرد: دین مبین اسلام، دین فهم و آگاهی است و توصیه شده که روزانه انسان به واسطه مطالعه، خواندن و فهمیدن سطح دانایی خود را افزایش دهد.

وی در ادامه افزود: رهبر عزیز انقلاب اسلامی کم توجهی به کتاب را مانع رسیدن جامعه ایرانی به پیشرفت و جایگاه اصلی خود می‌داند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار تصریح کرد: مردم باید با کتاب انس پیدا کنند و امروز زمینه هایی توسط فناوری وجود دارد برای دسترسی به کتاب های الکترونیکی اما هیچ چیز جای کتاب را نمی‌گیرد.

وی گفت: امروز نیاز است که از روش های خلاقانه برای ترویج فرهنگ کتابخوانی استفاده کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس اظهار داشت: در دوره جدید مدیریت شهرستان قدس جلسات انجمن کتابخانه ها با جدیت برگزار می گردد و این نشان از اهمیت دادن مسئولان به حوزه کتاب و کتابخوانی است.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: پیشنهاد بنده این است که با فراخوان دریافت روش های خلاق و ایده های نوآورانه برای ترویج فرهنگ کتابخوانی، بانک ایده ایجاد و برای اجرای آن در سطح جامعه برنامه ریزی گردد.

وی در پایان بر توسعه کتابخانه سیار و ثابت و رسیدن به سرانه مطلوب کتاب و کتابخوانی در شهرستان قدس تاکید کرد و خطاب به کودکان و نوجوانان، روش های مطالعه مفید را بیان نمود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت