بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

همه باید برای جوان سازی جمعیت تلاش کنیم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، ظهر روز گذشته خانم انتظاری، رییس اداره ثبت احوال به مناسبت روز ملی ثبت احوال با  حجت الاسلام والمسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس دیدار و گفتگو کرد.

امام جمعه شهرستان قدس ضمن گرامیداشت سوم دی ماه سالروز تاسیس ثبت احوال و صدور اولین شناسنامه در سوم دی ۱۲۹۷ هجری شمسی بنام دختری با نام فاطمه ایرانی اظهار داشت: شناسنامه فاطمه ایرانی نوید بخش ایران فاطمی است ایران ما همیشه فاطمی بوده و فاطمی هست و فاطمی خواهد بود و این انقلاب اسلامی الگو گرفته از بصیرت فاطمی ادامه راه خود را با حکومت مهدی فاطمه متصل خواهد کرد.
در این دیدار امام جمعه شهرستان قدس ضمن تشکر از اقدامات و فعالیت های اداره ثبت احوال که متولی ثبت وقایع چهارگانه زندگی انسان هاست از تعامل و همکاری بسیار خوب ثبت احوال، بیمارستان، آرامستان و دفتر های ثبت ازدواج و طلاق در ثبت وقایع چهارگانه زندگی شهروندان تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت کسب رتبه برتر در این زمینه نتیجه تعامل و همدلی است که لازم است در همه عرصه ها مسئولان و مدیران این چنین تعامل و همکاری داشته باشند.
ایشان همچنین با اشاره به آمار مقایسه‌ای زاد و ولد و نیز ازدواج و طلاق اظهار داشت: آنچه نگران کننده است کاهش ازدواج و تاخیر در مسئله ازدواج و افزایش طلاق است و همه باید برای تسهیل ازدواج جوانان و حل اختلاف زوجین تلاش کنیم و نیز باید برای جوان سازی جمعیت برنامه ریزی لازم و حمایت های لازم انجام شود.
 در آغاز این دیدار سرکار خانم انتظاری رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قدس گزارشی از اقدامات نه ماه گذشته این اداره ارائه نمود و از حمایت های امام جمعه شهرستان و همکاری ادارات مرتبط تشکر نمود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت