بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

هیات مذهبی میدان عملی برای جهاد تبیین

صبح امروز جلسه شورای هیات مذهبی در دفتر امام جمعه شهرستان قدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه ضمن عرض تسلیت شهادت غریبانه و مظلومانه حضرت باقرالعلوم علیه السلام شاهد و یادگار کربلا که تمام عمر مبارک خود را با خاطرات تلخ، سخت و دردناک کربلا و بعد از آن شکنجه ها سپری کرد، اظهار داشت: حضرت باقرالعلوم علیه السلام بنیانگذار هیئت داری و برپایی مراسم اهل بیت بوده و کسانی را که برای یاد نام شهدای کربلا و ترویج فرهنگ آن قدمی برمی داشتند را ارزش گذاری می کرد.

وی افزود: حضرت امام محمد باقر علیه السلام الگوی جهاد تبیین و حرکت علمی بود.

وی با اشاره به نقش هیات مذهبی بیان کرد: هیات مذهبی را میدان عملی برای جهاد تبیین می دانیم.

امام جمعه شهرستان قدس یکی از کارکردهای مهم هیات‌های مذهبی را حضور فعال و اثرگذار در موضوع جهاد تبیین و روشنگری توصیف کردند و گفتند: هیآت مذهبی باید بیشتر به جوانان و نوجوانان و بانوان میدان فعالیت و نقش آفرینی دهند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین جوکار برای شورای هیات مذهبی نقشه راه را در شبکه سازی،تواتمندسازی ، اجتماع سازی و فرهنگ سازی و جریان سازی دانست و برای تحقق شبکه سازی در هییت های شهرستان به امور ذیل اشاره نمود:
۱. ایجاد بانک اطلاعات هیات مذهبی
۲. دسته بندی و ظرفیت سنگی هییت ها
۳.برگزاری جلسات منظم هفتگی ، ماهانه و فصلی با مسیولین هیآت

وی گفت: پس از ایجاد بانک اطلاعاتی و احصا و دسته بندی با آمایش سرزمینی، اطلس هیات مذهبی شهرستان قدس را ایجاد کنید.

امام جمعه شهرستان قدس با تاکید بر ایجاد اطلس سرزمینی تصریح کرد: پس از ایجاد اطلس سرزمینی با ظرفیت سنجی هیات برای ایجاد یک شبکه منسجم در راستای فعالیت های جهادی، موکب داری، برگزاری اجتماعات وحدت بخش حرکت اقدام کنید.

امام جمعه شهرستان قدس مهمترین رسالت و ماموریت فوری شورای هیئات مذهبی را برنامه ریزی و سامان بخشی به برنامه‌های دهه ولایت و ماه محرم عنوان کرد و اظهار داشت: لازم است در کنار پویش خانوادگی اطعام غدیر برای اطعام متمرکز نیز برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت