بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: هفته وحدت نماد همدلی میان شیعه و سنی است/ لزوم استقرار خبرگزاری صدا وسیما در شهرستان قدس

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در نماز جمعه این هفته در مصلی بزرگ شهرستان قدس ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت جانگداز مظلومانه یازدهمین امام پیشوا و معصوم امام حسن عسکری(ع) اظهار داشت: همه همه نمازگزاران را به تقوای الهی، خدا محوری در زندگی و پرهیز از گناه سفارش می کنم.
وی افزود: امام حسن عسکری(ع)  یکی از جوانترین امامان بود که در هشتم ربیع الثانی سال ۲۳۲ هجری در مدینه متولد شد و در هشتم ربیع الاول سال ۶۰ هجری در سامرا به شهادت رسید یعنی در مجموع ایشان ۲۸ سال عمر کوتاه اما پر برکتی و اقدامات ارزنده ای داشتند.
امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به توصیه های از امام حسن عسکری علیه السلام بیان کرد:از توصیه های امام حسین عسگری تفوای الهی و پرهیز از گناه، احترام به پدر مادر و احسان به آنهاست و همچنین اهل عبادت و شب زنده داری بودن است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار عنوان کرد: امام خمینی (ره) از تهدیدات فرصتی ساخت و هفته وحدت را ایجاد کرد هفته وحدت یعنی شیعه و سنی دست در دست یکدگر دهند و با هم در مقابل سلطه گران بایستند، مستکبرینی که امروز به دنبال تسلط پیدا کردن روی مسلمانان هستند و با استفاده از مسلمان نماها و خائنین به حرمین شریفین جنایت می کنند.

وی گفت: همچنین وحدت ملی در کشور باید ایجاد شود یعنی مسئولین در کنار هم با وحدت برای خدمت بیشتر برای مردم قدم بردارند و همچنین مردم و مسئولین هم پیمان،دولت و ملت شکل بگیرد برای تحریم های آینده آمربکایی که در ۱۳ آبان با طوفان تبلیغاتی هیچ غلطی نتوانست بکند.

وی خاطر نشان کرد:در ۱۳ آبان کشور از کنار طوفان تبلیغاتی دشمن گذر کرد ملت ایران با صبر،استقامت با بصیرت و ولایتمداری،آمریکای جنایتکار و توطئه های آنها را در هم شکست در هفته آینده هفته بسیج را پیش رو داریم که به فرمان امام(ره)تشکیل شد، بسیج شجره طیبه است و امروز راه حل مشکلات کشور داشتن روحیه بسیجی از جنس اقدام،عمل و جهادی است و این روز را به تمام بسیجیان قهرمان تبریک و تهنیت عرض می کنم.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به قانون ممنوعیت بکار گیری بازنشستگان تصریح کرد: امیدواریم فرصتی که از بازنشستگی بعضی از مدیران در بدنه دولت و کشور پیش آمده است از فردا باید پست هایشان را ترک کنند و جوانان جهادی و بسیجی  کسانی که می توانند با حضورشان مشکلات کشور را حل کنند،جوانان پیشران انقلاب اسلامی باشند.

وی با اشاره به دیدار اخیر رهبر انقلاب باجانبازان و معلولین مدال آور بیان کرد: ظرفیت‌های انسانی کشور به حساب نیامده است کار بزرگ جانبازان و معلولین مدال آور  نشان می‌دهد که می‌توان از ظرفیت‌های نهفته و پنهان استفاده کرد و اگر از این ظرفیت استفاده کنیم مشکلات رفع خواهد شد و مسئولان به دنبال پیدا کردن

ظرفیت هاو استفاده از آنها باشند.

وی در خصوص نقش بسیج ادامه داد: بسیج ادامه دهنده راه ابراهیم بت شکن است،بسیج محدود به زمان و مکان نیست بسیج یک اندیشه ناب است و امروز پایش را فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی ایران گذاشته و تبدیل به بسیج جهانی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با در پایان گفت: مطالبه مهم از مسئولان استان تهران رسیدگی به وضعیت صدا و سیمای استانی است، متاسفانه شبکه استانی برای مردم تهران و استان تهران وجود ندارد و شبکه پنج هم تبدیل به یک شبکه ملی شده است و مردم استان تهران از داشتن شبکه استانی بی بهره هستند و شهرستان قدس از همه محروم تر واقع شده است.

وی تصریح کرد: از دستگاه قضایی کشور که با مفسدین اقتصادی به خوبی مقابل می‌کند و احکام الهی را اجرا می‌کند قدر دانی می کنم و امیدوارم سرنخ‌های اصلی بازار سکه و ارز هم به سزای اعمالشان برسند.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت