بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

ولایت‌مداری شاخص‌ترین آموزه زندگی حضرت فاطمه زهرا(س)/ مسئولان برای محبوبیت میان مردم از حاج قاسم الگو بگیرند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و گرامیداشت دهه بصیرت و تاکید بر ولایت‌مداری، اظهار کرد: حضرت زهرا سلام الله علیها اولین آغازگر مبارزه با فتنه‌ است و مانع انحراف امت با ولایت بود و به‌عنوان سرباز پشت در ایستاد تا مانع ورود دشمن شود و در راه دفاع از ولایت جان داد به شهادت رسید.

وی گفت: ولایتمداری در جامعه باید پررنگ‌تر شود و باید از حماسه ۹ دی و سرکوبی فتنه گران درس بگیریم و بدانیم گرچه چشم دشمن از فتنه‌ها کور شده اما توطئه‌های دشمن همچنان ادامه دارد و قدرت الهی مانع نفوذ این فتنه‌هاست و رمز نجات از فتنه‌ها حرکت حول محور ولایت است و با پیروی از ولایت فقیه می‌توانیم گام دوم انقلاب اسلامی را به سرمنزل مقصود برسانیم.

امام جمعه شهرقدس با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی ذوب در ولایت بود، افزود: نماد و الگوی عملی بصیرت، ولایتمداری و مردم داری بود و در خارج از مرزها می‌جنگید تا دشمن به مرزهای کشور وارد نشود و در حوادثی مانند سیل خوزستان و کمک‌رسانی به مردم خدمت میکرد.

وی تاکید کرد: مسوولین اگر می‌خواهند میان مردم محبوبیت داشته باشند از راه حاج قاسم الگو بگیرند و دولت جدید نیز با انتصاب مدیران جهادی در این راه گام برداشته است.

حجت الاسلام جوکار با اشاره به افتتاح جمعیت هلال احمر در شهرقدس گفت: استقرار ادارات دیگر و از جمله دائمی شدن پایگاه انتقال خون لازم است در شهرستان قدس صورت گیرد.

وی افزود: برای قدرشناسی از حاج قاسم سلیمانی پویش‌هایی راه‌اندازی شده و مردم کارهایی به نیابت از حاج قاسم انجام میدهند که می‌توان به نذر نان، نذر خون، نذر دعا و زیارت و صلوات اشاره کرد تا بتوانند حق خود را به این شهید بزرگوار ادا کنند.

خطیب نماز جمعه شهرقدس با بیان اینکه در دهه بصیرت هر شب در یک مسجد برنامه‌های بصیرت افزایی برگزار می‌شود، افزود: همه این عزت و عظمت را حاج قاسم در سایه تقوا، اخلاص و توسل به دست آورده و همه می‌توانند مانند او شده و از مردم و دین خدا دفاع کنند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به کاهش ابتلا به کرونا مردم میبایست در تزریق دوز سوم واکسن اقدام کنند، در خصوص مراسم عزاداری حضرت زهرا سلام الله علیها تصریح کرد: لازم است اجتماع باشکوه و بزرگ فاطمیون با همکاری همه دستگاه‌ها و نهادها مردمی و انقلابی به صورت متمرکز برگزار شود و اداره اوقاف موظف به حمایت و پشتیبانی از این برنامه‌های مذهبی است.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت