بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

ولایت از نگاه امام رضا(ع) شرط توحید است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در مراسم کاروان زیر سایه خورشید در گلزار شهدا، ضمن تبریک دهه کرامت و آغاز امامت و ولایت حضرت امام خامنه ای مدظله العالی اظهار داشت: عصاره فرمایش و برنامه های امام رضا علیه السلام توصیه به ولایتمداری است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس افزود: فصل تاریخى زندگى امام رضا (علیه السّلام) جریان ولایتعهدى آن حضرت است

وی بیان داشت: امام رضا(ع)، توحید را منشأ سعادت و نجات از عذاب معرفی می‌کنند، اما پذیرش ولایت اهل بیت را شرط اساسی برای ورود به دایره‌ توحید می‌دانند.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: در دوران غیبت امام عصر(عج) همه مفتخر به پیروی از ولایت فقیه هستیم.

ایشان بعنوان نمونه از حضرت احمد بن موسی شاهچراغ علیه السلام نام برد که یک نمونه برجسته از ولی باوری و ولی یاوری در دوران امام رضا علیه السلام است و همین امر موجب درخشش ایشان شده است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت