بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

ویژگی ‌های جوان با الگوی قرآنی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس ،حجت السلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در دیدار هفتگی باجوانان که عصر امروز در حوزه علمیه حضرت باقر العلوم علیه السلام برگزار شد، در ارتباط با الگوی قرآنی برای جوانان اظهار داشت: جوان قرآنی دارای ویژگی‌هایی است که از جمله میتوان به اهل امر به معروف و نهی از منکر بودن اشاره کرد و اینکه درصورت بروز مشکلی ابتدا به نقص‌ های وجود خود بازنگری میکند و درپی خودسازی در خود و نزدیکان است.وی افزود: جوانی که الگوی قرآنی دارد با استدلال، اغنا و منطق عمل می‌کند و در اجرای امور فقط توکل به خدا دارد و مسئولیت‌پذیر است.حجت الاسلام والمسلمین جوکار ادامه داد: جوانی که الگوی قرآنی دارد اهل ارتباط با خداست. این جوان شجاع، دلیر و قهرمان به خصوص در زمان وقوع حادثه است و تسلیم محض خداست و برای رسیدن به هدف اهل همت و تلاش است و از شهادت ترسی ندارد.
امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: جوانی که از الگوی قرآنی استفاده می‌کند، به دنبال امور فرهنگی است و از خدمتگزاری به مردم دوری نمی‌کند. جوان انقلابی و بسیجی با الگوی قرآنی، وفادار است و اهل خلف وعده نیست و گذشت و ایثار دارد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت