بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه موقت شهرستان قدس: پدافند غیر عامل یک اصل همیشگی و مستمر می‌باشد/ پاسخ ملت ما به آمریکا در روز ۱۳ آبان طنین شعار هیهات من الذّله خواهد بود

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام محمد تقی موحد ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان قدس با اشاره به عامل تقوا در زندگی گفت: تقوا عامل برون رفت از سختی‌ها و گرفتاری‌ها است که در فراز و نشیب زندگی فراروی انسان و ملت قرار می‌گیرد که به واسطه دشمنی و توطئه‌های مستکبران و ظالمین برای یک جامعه ایمانی حادث شده است.

وی در ادامه افزود: امیرالمومنین در  خطبه ۱۵۷ نهج البلاغه، تقوا را به خانه‌ای لذت بخش و شکست ناپذیر معرفی کرده و گناه را عامل ذلت و خواری جامعه آلوده به گناه می‌داند و ملت ایران نیز در همین جهت یک ملت متقی است و توانسته ۴۰ سال در برابر تهدیدها و یاوه‌گویی‌های استکبار جهانی ایستادگی کند و توطئه‌های آن ها را به شکست منجر ‌کند؛ عامل این عزت‌مندی‌ها، عامل تقوا است.

امام جمعه موقت شهرقدس اضافه کرد: شاخص‌ترین ویژگی یک انسان متقی این است که برای نماز اهمیت ویژه‌ای قائل شود و در نماز توجه و حضور قلب داشته باشد و به تعبیر شهید رجایی نماز را مقدم بر تمام امور بداند و نتیجه این اهتمام دقت و توجه در انجام سایر امور است.

موحد با اشاره به سالروز پدافند غیرعامل بیان داشت: موضوع احساس نیاز به امنیت و آرامش از ابتدای تاریخ زندگی انسان تا به امروز و با شکل‌گیری زندگی پیشرفته شهری، امری اساسی و مهم برای جوامع بشری قلمداد می‌شود؛ پدافند غیرعامل، انجام اقدامات غیرمسلحانه در جهت کاهش آسیب پذیری و افزایش بازدارندگی می‌باشد و طبق بیانات رهبری انقلاب یک اصل همیشگی و مستمر باید باشد‌.

وی با اشاره به سالروز تسخیر لانه جاسوسی گفت: روز ۱۳ آبان، روزی است که جوانان و فرزندان این ملت غیور ابهت و اقتدار پوشالی آمریکا را در هم شکستند و سفارت آمریکا را که تبدیل به یک لانه جاسوسی علیه ملت و دولت ایران شده بود تسخیر کردند که به تعبیر حضرت امام(ره) به انقلاب دوم نامگذاری شد.

امام جمعه موقت شهرقدس با اشاره به تهدیدات آمریکا اظهار داشت: پیام ملت در سال ۱۳ آبان ۱۳۵۸ این بود که با وجود تمام اقدامات خصمانه علیه ملت ایران با تمام توان در برابر زورگویی‌های تو ایستاده‌ایم و ما ملت ایران تربیت شده مکتب علوی و حسینی هستیم و امروز هم ما اعلام می‌کنیم که اگر فکر تسلیم شدن ملت ایران را با اعمال فشارها و تحریم‌های همه جانبه در سر می پرورانید، کور خوانده‌اید و پاسخ ما به شما طنین شعار هیهات من الذله در راهپیمایی ۱۳ آبان خواهد بود.

موحد با اشاره به سالروز وفات پیامبر اکرم(ص) بیان داشت: اعظم مصائب رحلت پیغمبر است زیرا با رحلت پیامبر ارتباط آسمان با زمینیان قطع شد و وجود پیغمبر رحمتی برای تمام ابنا بشر  و نه جامعه خاصی بود؛ دو ویژگی مهم دیگر پیغمبر و مومنین به او که در قرآن به آن اشاره شده است اول، مهربانی با خود و برادران دینی است که مرزی برای آن تعیین نشده و طبق فرموده امام راحل در هر جای عالم فریاد مظلومی بلند شود ما آن جا حضور داریم و ویژگی دوم، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان و کفار است که این هم مرزی برای آن تعیین نشده و هرکسی در هر جای دنیا ظلمی کرده و خون مظلومی را بریزد ما با او مقابله می‌کنیم.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت