بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

پرسش درباره غدیر؛ مهمترین سوال قیامت

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، عصر روز گذشته حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، در هیئت دانش‌آموزی انصارالمهدی علیه‌السلام که به مناسبت دهه امامت و ولایت در مصلی بزرگ این شهرستان برگزار شد، حضور یافت.

امام جمعه شهرستان قدس در جمع این دانش‌آموزان اظهار داشت: در ابتدای جز ۳۰ قرآن کریم، آمده است که در روز قیامت از چه سوال می‌شود؛ از خبر بزرگ، خبر بزرگی که در رابطه با آن، مردم با هم اختلاف دارند.

وی افزود: خداوند متعال، به واسطه ۳ نعمت، بر انسان منت نهاده است. نعمت اسلام، نعمت رهبری پیغمبر و نعمت امامت وامام زمان علیه‌السلام.

امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: روز عید غدیر، معروف است به روز اکمال دین و اتمام نعمت؛ یعنی با ابلاغ ولایت امیرالمومنین علی علیه‌السلام دین خدا کامل و نعمت اصلی پروردگار بر بندگان تمام شد. بنابراین آن ۳ نعمت هم که خداوند منت نهاده در غدیر خلاصه می‌شود طبق این مستندات، در روز قیامت مهمترین سوالی که پرسیده می‌شود، درباره ولایت و روز عیدالله‌الاکبر یعنی عید غدیر و ولایت امیرالمومنین و ایمه هدی علیهم السلام است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت