بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

پرچم از قدس تا قدس در مسیر پیاده روی اربعین برافراشته شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،جلسه ستاد اربعین شهرستان قدس با حضور مسئولان در فرمانداری برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام اظهار داشت: اهتمامی که سیره‌ی فرهنگی امام علی‌بن موسی‌الرضا علیه السلام در زنده نگه داشتن یاد و راه سیدالشهدا علیه السلام و رویداد عظیم کربلا و حماسه‌آفرینان آن پرداخته، آموزنده و قابل برداشت است.

وی افزود: انقلاب اسلامى ایران یکى از رخدادهاى بى نظیر دوران معاصر و پر شوکت ترین دوران برای ترویج معارف ناب اهل بیت علیهم السلام در داخل و خارج از ایران شده است.

جوکار با بیان اینکه از فرصت اربعین برای تمدن سازی باید استفاده شود تصریح کرد: پیاده روی اربعین فرصتی برای خودسازی، جامعه پردازی و یک تمدن جهانی است.

وی بر لزوم گرامیداشت اربعین در شهرقدس تاکید کرد و گفت: برای ثبت نام و درخواست مجوز از امروز با اعلام رسمی شرایط حضور موکب های شهرقدس را فراهم آورید باید اربعین باشکوهی را رقم بزنیم و در این راستا تبلیغات محیطی، فضاسازی و آماده‌سازی غرفه ها برای جمع آوری کمک های مردمی در شهر اهمیت بسیاری دارد.

امام جمعه شهرستان قدس بیان کرد: پیشنهاد میکنم امسال پرچم تمدن سازی از قدس تا قدس در مسیر پیاده روی اربعین برافراشته شود و نسبت به یارگیری از کشورهای دیگر در این راستا اقدام شود.

وی با اشاره به تهیه ملزومات برای ایام محرم، خاطرنشان کرد: نمایشگاه شمیم حسینی از سوی اداره اوقاف برای هیآت و مساجد با خدمات مطلوب و نگاه وسیع تر برای تهیه اقلام مصرفی بیشتر گسترش پیدا کند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت