بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

پنجمین جلسه ستاد نماز جمعه شهرستان قدس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در پنجمین جلسه ستاد نماز جمعه شهرستان قدس با توجه به اهمیت خدمتگذاری به نماز جمعه، اظهار داشت: زیارت حج با همه تعابیر بلندی که دارد که اگر شخصی حج برعهده او باشد، انجام ندهد و از دنیا برود مسلمان از دنیا نرفته است و باید ورثه آن برای او حج نیابتی انجام بدهند.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) شرکت در نماز جمعه را تشبیه می کند به معادل با حج و نمی فرماید نماز جمعه مثل حج است بلکه می فرماید نماز جمعه حج است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با اشاره جایگاه خادمین مصلی بزرگ نماز جمعه، بیان کرد: خدمتگذاری به نماز جمعه یعنی خدمتگذاری به حج، بیت ا… الحرام و خدمتگذاری به جاجیان خانه خدا که این فرصت ارزشمند در اختیار قرار گرفته و مدال افتخاری برای خادمین است.

وی تصریح کرد: خادمین نماز جمعه سرمایه های نهاد نماز جمعه هستند و هیچگاه بازنشسته و از کار افتاده نمی شوند و به تعبیر مقام معظم رهبری که می فرمایند پیران با تجربه هستید.

 

  

 

 

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت