بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان قدس با حضور امام جمعه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در پنجمین جلسه شورای اداری با اشاره به عهد نامه مالک اشتر و نامه امیرالمومنین در زمامداری ایشان به عنوان والی مصر که قلب خود را کانون رحمت و محبت مردم قرار دهد، اظهار داشت: ایشان از واژه “و اشعر قلبک” استفاده می کند. شعار در اینجا از جنس شعارهایی که امروز در جامعه مرسوم شده است، نیست. “شعار” به معنای یک حقیقت و واقعیت است. اگر شعارهای انقلاب را بیان می کنیم، منظور بیان واقعیت هاست نه کارهایی نشدنی و یا دروغین که در فضای انتخاباتی بیشتر به این موضوعات پرداخته می شود.

وی افزود: در کشور ما بسیاری از واژگان مانند”شعار” به انحراف کشانده شده است. در حالی که شعار یک واقعیت و سخنی است که باید انجام شود و در پی فرصتی طلبی، تصرف بیت المال، ضایع کردن حقوق مردم نباشد زیرا مردم برادران دینی و همنوعان انسانی شما هستند و باید با مردم اسلامی و انسانی برخورد شود و محبت همراه با خدمت باشد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار ادامه داد: مردم گاهی عمدا و یا اشتباها لغزش هایی را انجام می دهند، اما با آنها نگاه با رأفت باید داشت. مسئولین اگرچه در جامعه والادست مردم هستند اما خداوند نیز در بالادست مسئولین و مردم است و به همه امور توجه می کند.

وی با اشاره به حوادث اخیر بیان کرد: هدایت هنرمندانه امواج پس از فتنه بسیار مهمتر از خود فتنه است. فتنه علی رغم فکر طراحان سرکوب شد. آنها مانند دهه ۶۰، دهه ۸۰ و یا اواخر دهه ۹۰ می خواستند ما را به چالش بکشانند و قدرت آنها در مدت ۴۸ ساعت افول کرد. مردم امسال ۹ دی را زودتر از سالروز ۹ دی خلق کردند و به تبعیت از حکمت و بصیرت رهبری و با همکاری حافظان امنیت طومار دشمن را ۴۸ ساعته در هم پیچیدند.

امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: اما کار دشمن به پایان نرسیده است. دشمن با ایجاد شبهات، دلسردی و تحریک کردن افکار فعالیت خودرا انجام می دهد. مهمترین کار افزایش خدمات عمومی به مردم بیش از گذشته است و در این فصل پیش رو مردم از مسئولین و کارگزاران نظام باید خدمات بیشتری نسبت به گذشته دریافت کنند تا دشمن نتواند آنها را فریب دهد.

نظارت جدی برای جلوگیری از گرانی ها 

وی افزود: ما باید با گرانی ها مقابله کنیم و نباید در کشور امواج گرانی پیش آید. با مدیریت مصرف سوخت با افزایش سهمیه های وسائط نقلیه که سوخت بنزین دارند، نباید مشکلی برای تهیه سوخت در سهمیه داشته باشند تا برای جبران آن بخواهند در پی افزایش قیمت سوخت قیمت سایر محصولات را افزایش دهد. با قاطعیت در مقابل افزایش قیمتها بایستیم. کسانی که فعالیت آنها ارتباطی به قیمت بنزین نداشته از این کار سوء استفاده کردند و افزایش قیمت ها را اعمال کردند که باید نظارت جدی تر صورت گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برنامه ریزی ها برای حضور پر صلابت و دشمن شکن مردم در انتخابات را با مقابله با گرانی ها، احتکار، کم فروشی و مقابله با تقلب و توسعه زیر ساختهای خدماتی داشته باشیم.

خدمات رسانی به مردم تسریع یابد

امام جمعه شهرستان قدس با تاکید بر توسعه شهری و توجه ویژه به مناطق حاشیه ای شهر گفت: باید مسئولین به مناطق حاشیه ای شهر توجه بیشتری داشته باشند. شهرستان قدس با وجود همجواری با پایتخت که باید یک امتیاز برای شهرستان باشد اما از بسیاری از پیشرفت ها محروم مانده و زیر ساختها توسعه نیافته است.

وی خاطر نشان کرد: علی رغم اینکه پیشرفت هایی در شهر به وجود آمده اما همچنان مشکلاتی در نقاط مختلف شهر وجود دارد که زیبنده شهر نیست. هنوز هم خاموشی در خیابان های شهر وجود دارد و کنده کاری های اداره آب برای شهروندان مشکل ساز شده که باید ادارات خدمات رسان با هماهنگی بیشتر و سریعتر خدمات خود را ارائه دهند.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به خسارات وارده در اغتشاشات اخیر بین داشت: پیگیری جبران خسارات به مردم، بخش های دولتی، عمومی و خصوصی باید انجام شود تا نارضایتی ها بر طرف و تعیین تکلیف شود.

حجتت الاسلام و المسلمین جوکار خاطر نشان کرد: باید ادارات و دستگاه های دولتی و عمومی که به مردم خدمت می کنند، نسبت به حمایت از کاندیداها بی طرفی خود را تا پایان انتخابات داشته باشند و اجازه دهند مردم در نظام دموکراسی خودشان حق انتخاب داشته باشند. مسئولین نباید بیت المال را بیت الحال کنند و هیچ جزئی از بیت المال برای کاندیدا و طیف و جناح خاص استفاده شود.

وی ادامه داد: هیچ شخص، گروه و جریانی نباید از بیت المال استفاده کند و در صورت نیاز به تشخیص فرماندار و دادستان بیت المال باید در اختیار اجرای اصل انتخابات قرار گیرد که افتخار برای نظام است نه اشخاص.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار بیان داشت: با توجه به اینکه شهرستان قدس، قطب اقتصادی است، دارای ظرفیت ها و پتانسیل های اقتصادی بوده و گلایه هایی نیز در این زمینه وجود دارد. در دنیا در طول ۲۴ ساعت مجوز و تسهیلات اقتصادی ارائه می شود اما در کشور ما گاهی فعال اقتصادی پس از ۲۴ ماه هنوز به نتیجه نرسیده است.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به مشکلات موجود در شهرک های صنعتی تصریح کرد: دوگانگی بین شهرک صنعتی و شورای شهر و شهرداری در شهرک های صنعتی وجود دارد که باید استانداری مشکل را حل کند تا تبدیل به بحران نشود و نوع مدیریت و یکپارچه سازی در شهرک صنعتی باید هماهنگ شود. خدمات رسانی باید به صورت یکسان در شهر و شهرک های صنعتی ارائه دهند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت