بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

پیام امام جمعه شهرستان قدس در پی لغو نماز جمعه

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، متن پیام امام جمعه شهرستان قدس به شرح ذیل است:

 

“بسم الله الرحمن الرحیم”

? شهروندان محترم ، مومنین و مومنات، نمازگزاران عزیز جمعه

سلام علیکم‌

? فریضه مهم و اثرگزار نماز جمعه از مناسک عبادی و سیاسی برجسته ای است که در اسلام عزیز بسیار سفارش شده و بفرموده امام راحل بزرگوار “در راس همه امور” و بفرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی “قلب فرهنگی شهر است”
لکن بواسطه ویروس کرونا که در جامعه برای برخی از هموطنان ایجاد بیماری کرده و متاسفانه بیش از آنچه که واقعیت دارد ایجاد تنش و دغدغه‌ نموده است ، به جهت حفظ سلامت و آرامش روان شهروندان و جلوگیری از شیوع بیماری که از اهمیت ویژه ای برخوردار است بنا به پیشنهاد وزیر محترم بهداشت و درمان و مقامات استانی و تصمیم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، این هفته نماز جمعه برگزار نمی گردد.

?ان شاءالله به حرمت این ماه عزیز و لطف خداوند رحمان، بزودی از این مشکل هم عبور خواهیم کرد.

?فرصت را مغتنم شمرده در این ایام نورانی و بابرکت ماه رجب المرجب، مراتب سپاس و تشکر خود و شما مردم عزیز را به حضور جامعه پرتلاش و مجاهد پزشکی و پرستاری که حقیقتا مدافعان حریم سلامت هستند تقدیم میدارم و بهترین تقدیرها را در این ایام و لیالی نورانی برای آن عزیزان و همه شما مردم بزرگوار و ملت صبار و شکور از خداوند مهربان مسئلت دارم .
ضمنا علیرغم محرومیت از فیض نماز جمعه، به همگان توصیه می کنم علاوه بر رعایت بهداشت فردی بیش از گذشته از فرصت با برکت رجب المرجب استفاده کرده و از توسلات فردی غفلت ننمایند.

ومن الله التوفیق
رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت