بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

پیام تسلیت امام جمعه و فرماندار شهرستان قدس در پی ارتحال حضرت آیت الله صافی گلپایگانی (ره)

ارتحال ملکوتی عالم ربانی فقیه صمدانی، شیخ الفقهاء و المجتهدین حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ لطف الله صافی گلپایگانی قدس الله نفسه الزکیه ضایعه سنگینی برای عالم اسلام،‌ ایران اسلامی و حوزه های علمیه است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، متن پیام تسلیت امام جمعه و فرماندار شهرستان قدس در پی ارتحال حضرت آیت الله صافی گلپایگانی (ره) به شرح ذیل می‌باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال امیر المومنین علیه السلام:
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَهِ.

ارتحال ملکوتی عالم ربانی فقیه صمدانی، شیخ الفقهاء و المجتهدین حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ لطف الله صافی گلپایگانی قدس الله نفسه الزکیه ضایعه سنگینی برای عالم اسلام،‌ ایران اسلامی و حوزه های علمیه است.
آن مرجع عظیم الشان که بیش از صد سال عمر شریف و با برکت خود را صرف ترویج اسلام ناب، اندیشه تابناک مهدویت، تربیت شاگردان و تزکیه نفوس نمود از یاران صدیق امام راحل عظیم الشان در انقلاب اسلامی و از حامیان و همراهان رهبر معظم انقلاب اسلامی بود.
معظم له هم در عرصه های سیاسی انقلاب مانند مجلس خبرگان قانون اساسی و شورای نگهبان فعال بود هم در عرصه های کادر سازی برای اسلام و انقلاب با تربیت صدها شاگرد و محقق و تالیف ده ها اثر فاخر علمی میراث گران بهایی را از خود به یادگار گذاشت. خدمات ارزنده اجتماعی ایشان به اقصی نقاط بلاد اسلامی در داخل و خارج از کشور نیز گواه بر سلوک مردمی و مردم داری آن فقیه فقید است.
اینجانبان این ضایعه مولمه را به محضر با عظمت حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه، رهبر معظم انقلاب اسلامی و سایر مراجع عظام تقلید حفظهم الله تعالی، حوزه های علمیه، شاگردان و مقلدین و ارادتمندان آن مرجع فقید، بیت مکرم آن مرحوم بویژه خدمت یادگار گرانقدرشان جناب مستطاب حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسن صافی گلپایگانی تسلیت و تعزیت عرض می‌نماییم و به روح آن فقید سعید درود می‌فرستیم و برای مراجع نظام و رهبری معظم انقلاب دام ظلهم آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت داریم.

۱۲/بهمن/۱۴۰۰

وحید گلی کانی                                                                رضا جوکار
فرماندار شهرستان قدس                                         امام جمعه شهرستان قدس

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت