بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

چرا جایگاه سادات شریف است؟

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر خم، به همت ستاد دهه ولایت و امامت و ستاد نماز جمعه مراسم جشن عید غدیر خم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار، امام جمعه و با حضور نماینده ولی فقیه ناحیه مقاومت، اعضای شورای اسلامی، بخشدار مرکزی، علما و روحانیت به همراه تکریم و تقدیر از سادات شهرستان قدس در مصلی برزگ برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار ضمن تهنیت و تبریک عید بشریت اظهار داشت: بشر در سایه غدیر هویت یافت و سادات میوه شیرین کوثر قرآن هستند. کوثری که هستی و آفرینش به یمن وجود او خلق شده است لذا انتصاب و جایگاه سادات شریف است.

وی افزود: “سید” یعنی کسی که شرافت و عظمت دارد و می تواند شفاعت کند. وظیفه ما نسبت به سیدها اینست که آنها را یاری کنیم و به فرزندان رسول خدا کمک نماییم. زندگی ما باید متمسک و متصل به اهل بیت باشد و جامعه ای که تمسک به خاندان پیامبر داشته باشد فساد مالی از جمله اختلاس، فقر و رشوه نخواهد بود.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: در منابع اهل سنت، احادیث بسیاری از محبت علی علیه السلام آمده است اما تنها محبت علی علیه اسلام اصل و اساس کار نیست. ولایت امیر المؤمنین در امتداد رسول خدا سلام الله و پس از آن ولایت امام عصر عجل الله تعالی است. در زندگی خود باید به منبع نور اصلی و الهی وصل باشیم و با ارتباط داشتن با ولایت و اهل بیت علیها السلام می توانیم این نور را در زندگی منعکس کنیم و پیرو آنها باشیم.

 

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت