بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

کارگاه سواد رسانه در شهرستان قدس برگزار شد

دوره تخصصی سواد رسانه در راستای ارتقای سطح سواد رسانه‌ای با همکاری قرارگاه فضای مجازی شهرستان قدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،کارگاه تخصصی آموزش تولید محتوا و سواد رسانه در راستای ارتقای سطح سواد رسانه با همکاری قرارگاه فضای مجازی شهرستان قدس و با حضور نوجوانان و جوانان فعال و علاقه‌مندان به حوزه رسانه عصر امروز در سالن جلسات مجتمع فرهنگی حضرت باقرالعلوم(ع) برگزار شد.

حسین معینی، جانشین سردبیری استان‌های خبرگزاری فارس با تاکید بر اهمیت و جایگاه خبر و اطلاع رسانی درخصوص ارزش‌های خبری توضیحاتی ارائه داد و به چگونگی پرداختن به رویدادها، زاویه نگاه، مدیریت ذهن، دقت، صحت و سرعت در تهیه خبر پرداخت.

همچنین در بخش آموزش خبرنویسی به ارکان اصلی خبر، تیتر خبری، لید نویسی، پاراگراف مکمل، تنظیم محتوا، انتخاب سوژه درست، دروازه‌بانی خبر و انتخاب تصویر مناسب با توجه به موضوع مطرح شده و ایجاد جذابیت در تهیه خبر و گزارش نکاتی اشاره شد.

میرزا زاده در حوزه فن بیان و گویندگی در ادامه این کارگاه در ارتباط با انواع صدا، ابزارهای مورد استفاده در گویندگی، حرکات و زبان بدن، اصول و آداب پرورش صدا، لحن و نفوذ کلام و مراقبت از زمان توضیحاتی ارائه داد.

همچنین سمیرا چوبداری در حوزه نویسندگی درباره تعریف داستان، شخصیت‌های داستان، ارتباط شخصیت‌های داستان، توصیف، زاویه دید، نکات قابل توجه داخل داستان مانند تخیلی بودن، شخصیت محور و اتفاقات رخ داده و همچنین روایت‌گری، نقطه شروع و فضاسازی مطالبی مطرح کرد.

پایان بخش این دوره آموزش تولید محتوا توسط رحیم زاده فعال رسانه‌ای بود که به اهمیت ایده پردازی در تولید محتوا، کادربندی مناسب در تصویر برداری، استفاده از جلوه‌های ویژه و توجه به زمان فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مواردی را اشاره کرد.

قابل ذکر است، این دوره در راستای جهاد تبیین و به مناسبت پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور و گرامیداشت عملیات مرصاد برگزار شد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت