بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

کارگزاران نظام باید با ورع، صدق و مهربانی با ضعفا کار کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، جلسه اخلاق مدیران شهرستان قدس صبح امروز در نمازخانه کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در جلسه اخلاق ویژه مدیران شهرستان با اشاره به فرازی از دستورات امیرالمومنین علیه السلام خطاب به مالک اشتر درخصوص بکار گیری نیرو و معیار شایسته گزینی اظهار داشت: از افرادی استفاده کنید که اهل ورع، صداقت و مهربانی با ضعفا باشند.

وی گفت: ورع درجه بالاتر از تقوا می باشد که انسان اگر مواردی شبهه ناکی هم بود از آن دوری و از مواضعی که احتمال دارد به شما تهمت بزنند اجتناب کنید.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه افزود: خصوصیت دیگر صدق است که هم خودمان باید اهل صدق باشیم و هم باید صدق را در مجموعه مدیریتی و خدمتی خود ترویج کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس خاطرنشان کرد: ترویج صدق با بخشنامه و شعار نیست، صدق باید در عمل و گفتار صادقانه و عمل به وعده ها باشد.

وی در ادامه نامه امیرالمومنین علیه السلام خطاب به مالک افزود: مولا فرمودند نسبت به محرومین و مستضعفین مهربان باشید و این مصداق را در نتیجه حضور ارباب رجوع در ادارات باید دید و هر کجا با مردم در تعامل بودیم موفقیت حاصل شده است.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: آنچه که کار را پیش می برد خدمت مهربانانه است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت