بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

کتاب الگوی ارزنده در ترویج سبک زندگی اسلامی و گام دوم انقلاب است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در ارتباط با برنامه های فرهنگی و هنری با محوریت جوان گرایی اظهار داشت: اقدام ارزنده جشنواره کتابخوانی رضوی حرکت بزرگ فرهنگی است و از دو منظر قابل توجه و تحسین است. اول ترویج کتاب و کتابخوانی است. با ورق زدن کتاب این یار مهربان میتوان زندگی را آموخت.

وی افزود: رهبر انقلاب تاکید بسیار بر مطالعه دارند و از مهمترین کارهای روزانه ایشان مسئله کتاب و کتابخوانی است که در جامعه باید استفاده کرد و کتاب را سرلوحه امور زندگی قرار داد. افزایش آمار مطالعه نشان از جهش فرهنگی در شهرستان قدس و ظرفیت قابل توجه در این زمینه دارد و لازم است با همت مسئولین و مردم این موضوع را گسترش داد.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: کتاب و کتابخوانی زندگی ساز است و در گام دوم انقلاب با الگو گرفتن از کتاب سبک زندگی اسلامی، اخلاق و معنویت را میتوان ارتقا داد.

وی ادامه داد: اهمیت این جشنواره از منظر دوم پرداختن به امر اهل بیت است. امام رضا علیه السلام فرمودند خدا رحمت کند کسی که امر ما را بزرگ بشمارد و علوم ما را یاد میگیرند و به دیگران یاد میدهند. یکی از بهترین راه های علوم اهل بیت مطالعه، تالیف، ترویج و کتاب است.

وی خاطر نشان کرد: کسانی که به هر نوع در این طرح شرکت کرده اند مورد توجه و دعوت امام رضا علیه السلام هستند و توفیق حضور در این جشنواره نشانه لطف امام است. کسی که احیا علوم اهل بیت را می کند جبهه پیروان اهل بیت و دوستداران اهل بیت را تقویت میکند.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به دهه ولایت و امامت تصریح کرد: همه بیعتی که پیامبر از مردم گرفتند و آیاتی که نازل شد فرمودند که حاضرین باید به غایبین برسانند. بنابراین ما باید تلاش کنیم آنچه یاد میگیریم زکات آن علم را پرداخت کنیم و انتشار دهیم. غدیر زیربنایی ترین مناسبت دینی ماست. اگر غدیر را درست درک نکنیم هیچ یک از عبادت های ما معنا پیدا نمی کند. احیا، بزرگداشت و زنده نگه داشتن نام اهل بیت حرکتی ارزشمند بوده و با افزایش سرانه مطالعه میتوانیم زندگی ائمه معصوم را بیشتر بشناسیم و الگوی زندگی خود قرار دهیم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت