بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

کتاب انقلاب اسلامی پشتوانه گام دوم انقلاب

در جلسه شورای فرهنگ قرآنی تدوین سند توسعه فعالیت قرآنی شهرستان قدس مصوب گردید.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی با حضور امام جمعه شهرستان قدس، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضای محترم برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد با سعادت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان، اظهار داشت: شورای توسعه فرهنگ قرآنی با شورای فرهنگ عمومی شهرستان ادغام شده بود که با پیگیری‌های انجام شده از هم جدا گردید؛ اما آنطور که شایسته بود به این شورا اهتمام ورزیده نشد.

وی افزود: باید به دنبال اعتلای فرهنگ قرآنی در شهرستان بود. لازم است برنامه‌های این شورا در سال آینده در دو بخش انجام شود. بخش اول توسعه موسسات و فعالیت قرآنی آنان و رفع مشکلات آنان است و بخش دوم توسعه فرهنگ قرآنی و توسعه سبک زندگی قرآنی است. برای این بخش لازم است سند جامع توسعه فرهنگ قرآنی و فعالیت دستگاه های متولی تهیه شود.

جوکار ضمن تأکید بر لزوم همکاری سازمان‌ها و نهادهای شهر در زمینه فعالیت‌های قرآنی گفت: سازمان‌ها جهت تدوین سند توسعه فرهنگ قرآنی اطلاعات قرآنی خود را در اختیار قرار بگذارند.

وی ماه شعبان را فصل بهار عبودیت و بندگی مقارن با فصل بهار طبیعیت دانست و آن را فرصت خوبی برای تشکیل نهضت های تدبر و تفسیر قرآنی بیان نمود.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به لزوم ایجاد شبکه فعالان قرآنی در سطح شهرستانی جهت هم افزایی و اطلاع از امور قرآنی خاطرنشان کرد: سال آینده وارد قرن جدید خواهیم شد. قرآن کتاب انقلاب است. باید گام دوم انقلاب در قرن جدید را به پشتوانه کتاب انقلاب برداریم. قرآن راه رسیدن به حیات طبیه و شناخت مهدویت و سرعت بخشی به مسیر ظهور است. بنابر این دستگاه ها باید به میدان بیاییند.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه بر لزوم راه اندازی دارالقرآن آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: سازمان اوقاف باید موقوفه سازی قرآنی کند و موارد موقوفات روضه خوانی را در جلسات قرآنی که ابتدا یا انتهای آن روضه خوانده می‌شود استفاده گردد.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان چند طرح را از اولویت های برنامه های شورای توسعه قرآنی دانست:

۱. معرفی چهره های قرآنی شهرستان

۲.استفاده از قاریان داخل شهر در محافل رسمی قرآن

۳.لزوم برنامه ریزی برای توانمندسازی مربی متخصص قرآنی و برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت قرآنی در آموزش و پرورش

۴.جشن فارغ التحفیظی حافظان در ماه مبارک رمضان انجام شود

۵.تدوین سند توسعه فعالیت ها و فرهنگ قرآنی شهرستان

 

 

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت