بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

کشف توطئه نوژه یکی از برکات انقلاب است/ حج موجب ایجاد الفت و برادری دینی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام و المسلمین موحد، امام جمعه موقت شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته(۱۴ تیر ۹۸) که در مصلی برگزار شد ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: تقوا موجب رفع اندوه و ناراحتی است. اگر جامعه‌ای به حریم الهی را توجه کند و امور خود را با شرع مقدس اصلاح کند، هیچ چیز آن جامعه را اندوهگین نمی‌کند و آسایش و آرامش زندگی در سایه رعایت تقوای الهی است. تقوا موجب عزت ملت است.

وی افزود: ملت ایران در طول ۴۰ سال ایستادگی داشته و پیام امام و شهدا را به گوش دنیا رساند. ملت ایران تمام مشکلات را تحمل کرد و حدود الهی را رعایت می کند. نمونه ایستادگی ایران را می توان در شکست اخیر امریکا مشاهده کرد. ملت با تقوای ایران توانست بزرگترین پهباد آمریکایی را شکار کند و آمریکا نتوانست هیچ غلطی بکند و بار دیگر امربکا خار شد.

خطیب موقت نماز جمعه با اشاره به دهه کرامت گفت: ملت ایران مهمان فرزندان با کرامت موسی بن الجعفر (ع) است. امام رضا(ع) در فضیلت زیارت نامه حضرت معصومه(س) می فرمایند:” هرکس با شناخت حضرت معصومه(س) را با شناخت و معرفت در قم زیارت کند، بهشت بر او واجب می شود”. شخصیت برجسته احمدبن موسی(ع) در میان فرزندان امام موسی الکاظم(ع) بعد از امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) و امامزادگان پیامبر(ص) جزء برجستگان محسوب می شود.

وی در ارتباط با سالروز کودتای پایگاه هوایی آمریکایی نوژه خاطر نشان کرد: آمریکا از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی به ایران توطئه داشت. در سال ۵۹ در روزهای نخست شکل گیری انقلاب اسلامی، کشف توطئه آمریکا یکی از معجزات و برکات انقلاب اسلامی بود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاری حج ادامه داد: حج بزرگترین اجتماع مسلمانان است. هر حاجی ایرانی باید با رفتار و گفتار و متانت خود به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی ایران آبرو ببخشد. اینکه برخی می گویند حج را سیاسی نکنید، سخن نادرستی است زیرا ابعاد سیاسی حج، مطابق با خواسته و دستورات اسلام است. وحدت، حمایت از مظلومین همچون ملت فلسطین و مردم یمن، و یا برائت از مشرکین، همه اموری سیاسی و مطابق تعالیم اسلام هستند بنابراین ابعاد سیاسی حج، همان تکلیف دینی و عبادت است.

حجت الاسلام و المسلمین موحد تصریح کرد: یکی از ویژگی های حج ایجاد الفت و برادری اسلامی است. حجاج ایرانی باید ضمن رفتار عاقلانه و خردمندانه و محترمانه و همراه با وقار و متانت و آبرو بخشیدن به ملیت و هویت ایرانی و جمهوری اسلامی، در نمازهای جماعت در مسجدالحرام و مسجدالنبی در کنار برادران و خواهران مسلمان حضور داشته باشند.

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت