بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

کودکان و نوجوانان امروز آینده سازان فردای کشور هستند و در همین راستا آموزش و پرورش از اهمیت خاصی برخوردار می باشد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، صبح امروز(۹مهرماه)جلسه ستاد همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش در دفتر امام جمعه شهرستان قدس برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس با توجه به اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش و حوزه علمیه اظهار داشت: کار مبنای و ریشه ای باید در آموزش و پرورش صورت بگیرد و در گام دوم انقلاب تمرکز بر روی کادر سازی و نیرو سازی برای انقلاب است.

ایشان با اشاره به نقش آموزش و پرورش گفت: کودکان و نوجوانان امروز آینده سازان فردای کشور هستند و در همین راستا آموزش و پرورش از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

امام جمعه شهرستان قدس بیان داشت: باید از همین ابتدای سال تحصیلی برنامه ریزی ها هدفمند و جدی گرفته شود و تمام تلاش ما باید در کادر سازی برای نظام و انقلاب باشد و این یک گام مهم در جهت اعتلای اسلام و انقلاب محسوب خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار: تلاش دشمن و تمرکز آنها بر روی فرزندان ما با نقشه های شوم بسیار زیاد است و دام های فرهنگی دشمن در کمین دانش آموزان می باشد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه حوزه علمیه وظیفه خطیری در یاری رساندن آموزش و پرورش دارد برکسی پوشیده نیست، چرا که همه ما معلم هستیم و یک هدف را دنبال می کنیم و کودکان و نوجوانان امانت های الهی در دستان ما هستند و کوتاهی در این زمینه همه را دچار خسران خواهد کرد.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به طرح های متعدد تصریح کرد: اعزام مبلغین، طرح نماز، طرح نشاط، مدارس امین، انجمن های اسلامی، برگزاری جشن تکلیف را از موضوعات مهم برشمرد و تاکید کرد هر یک از آنها باید به صورت جداگانه در جلسه مورد بحث و برنامه ریزی قرار بگیرد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت