بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

گام های ظهور امام عصر (عج)

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار در شام میلاد امام عصر (عج)، که در هئیت ثارالله مجمع مداحان غرب استان تهران برگزار شد، با اشاره به توصیه امام زمان(عج) به خواندن نماز نافله، زیارت عاشورا و جامعه کبیره اظهار داشت: در زیارت جامعه سه گام اساسی و چشم انداز ظهور را برای ما ترسیم کرده است. این زیارت معرفت و شناخت انبیا و ائمه علیهم السلام را به انسان می‌دهد.

گام اول، برای پیوند با امام زمان(عج) پس از امام شناسی، اینست که دل خود به امام زمان بسپاریم و تسلیم ایشان کنیم.

گام دوم، اینست که رأی و نظر خود را تابع نظر ایشان کنیم.

گام سوم، همواره آماده یاری و همکاری با امام زمان باشیم.

پس از این سه گام، دوران ظهور رسیده و دین توحیدی خدا احیا و در جهان غالب می‌شود و تمام دنیا زیر پرچم الله قرار میگیرد.

اما امروز با گذشت ۱۴۰۰ سال از اسلام با توجه به پیشرفت‌هایی که صورت گرفته، هنوز پرچم الله در عالم گسترده نشده است.

اما با ظهور حضرت، اسلام روز غدیر فراگیر شده و همه روزها خدایی می‌شود.

امام صادق(ع) فرمودند که روزهای خدا سه روز اند: روز ظهور، روز موت و روز قیامت

در دنیای امروزی که در پر از ناعدالتی، فقر، تبعیض، فحشا، ظلم، منکرات، درگیری و خشونت است با آمدن امام زمان تمام دنیا عدالتی و زیبایی منتشر می‌شود و خداوند انسان را برای اجرای عدالت ظاهر می‌کند.

دوستی با دوستان و اولیا خدا و دشمنی با دشمنان خدا و اولیا خدا را فراموش نکنیم و به فرزندان خود نیز آموزش دهیم.

امروز این انقلاب اسلامی که زمینه ساز و مقدمه ظهور است و امام خمینی (ره) فرمودند که ما این انقلاب را بوجود آوردیم تا زمینه ساز ظهور بشود و شما این انقلاب را به دنیا صادر کنید.

امروز همگان باید دوست و دشمن خود و انقلاب را بشناسیم و دلیل دشمنی مستکبرین با انقلاب اسلامی این است که زمینه ساز ظهور است اما آنها در مقابل اراده الهی عاجزند و وعده الهی محقق خواهد شد.

انتهای پیام/ع

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت