بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

گران شدن قیمت بنزین تصمیم دولت و مجلس است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس ،حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته(۲۴ آبان ۹۸) در روز میلاد نبی اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و بنیانگذار مذهب شیعه ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی و خدا محوری در زندگی اظهار داشت: پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم دارای اخلاق حسنه هستند و اخلاق ایشان تجسم آیات قرآن است.

وی با اشاره به دعای بیستم مکارم الاخلاق در ارتباط با دعاهای انسان ساز افزود: عزت دارای معانی مختلف است که میتوان به بندگی کردن خدا، گناه نکردن و فرمانبری از خدا اشاره کرد. مکمل عمل صالح ایمان، پایبندی و باور انسان به توحید، نبوت و امامت است. کسی که خدا را بندگی و اطاعت بکند دارای عزت است و برای داشتن مقام رفیع باید عمل صالح انجام داد.
امام جمعه ادامه داد: معنای دیگر عزت شکست ناپذیری و ایستادگی مقابل دشمن است. سرتاسر زندگی پیامبر اسلام ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن بود. اینکه برخی مسئولین عالی رتبه کشور یک روز زندگی و صلح امام حسن علیه السلام را مصادره می کنند و روز دیگر معاهدات زندگی پیامبر را مصادره می کنند، اینها ظلم به پیامبر اسلام است که یا براثر عدم شناخت به پیامبر است یا بر اثر غرض ورزی و بهره برداری نادرست است. برخی افراد برای جفت و جور کردن حرف های خود قرآن را تقطیع می کنند؟ و برای ادامه مذاکره با برجام قرآن کریم را دلیل بر آن می کنند؟
وی با اشاره به فرمایش قرآن کریم درباره عهدشکنان بیان داشت: کسانی که عهدشکنی میکنند تقوای الهی ندارند و اگر اینها آمدند و پا به میدان جنگ گذاشتند، آنها را نابود می کنیم تا یاد بگیرند که دیگر پیمان شکنی نکنند.

مسئولین با اعتقادات مردم بازی نکنند 

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس در توصیه به مسئولین کشور گفت: مسئولین کشور اگر می خواهند مشکلات کشور برطرف شود اول اعتقادات خود را اصلاح کنند و با اعتقادات مردم بازی نکنند. بدانید که انقلاب اسلامی، انقلاب الهی است و پشتوانه الهی دارد و در اوج عزت قرار قرار گرفته است.

وی با اشاره به جوانانی که در حال امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسیدند، بیان داشت: از مسئولین تقاضا داریم به امران به معروف و ناهیان از منکر حمایت جدی کنند. با امر به معروف واجبات ادا می شوند و محرمات با نهی از منکر در جامعه ریشه کن می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در ارتباط با هفته بسیج افزود: بسیج شجره طیبه ای است که در ۵ آذر سال ۵۸ توسط معمار کبیر انقلاب تاسیس شد و امروز به درخت تنومند ۴۰ ساله تبدیل شده که از میوه های شیرین آن در منطقه استفاده می شود. تفکر بسیجی امروز به دنیا صادر شده است و ملت های به پا خواسته در دنیا از بسیج مستضعفان الگو برداری کرده اند.

وی با اشاره به برنامه های هفته بسیج شهرستان قدس با محوریت ۴۰ سالگی بسیج گفت: در هفته بسیج بیش از ۲ هزار برنامه درنظر گرفته شده است. حفظ انقلاب و مقدسات کشور به برکت تفکر و روحیه بسیجی است. الگوی بسیج پیامبر اسلام و امیرالمؤمنین و احیاگر بسیج امام راحل هستند و مردم و مسئولین از آن بهره ببرند.
خطیب نماز جمعه شهرستان قدس در ارتباط با شاهکار نیروهای اطلاعاتی سپاه پاسداران بیان داشت: در ایام اربعین غول مفسد سیاسی خارج از کشور و مدیر شبکه آمد نیوز توسط نیروهای اطلاعاتی سپاه دستگیر شد و سرویس های اطلاعاتی دنیا مات و مبهوت شدند و اکنون نیز مفسد بزرگ اقتصادی کشور را به قوه قضائیه تحویل دادند. از حرکت مدبرانه و غیرتمندانه و غرور آفرین قوه قضاییه نیز تشکر و حمایت می کنیم و تقاضا میکنیم با این مفسدین در اسرع وقت و با فوریت و با اشد مجازات برخورد کند.

لزوم راه اندازی شبکه استان تهران جهت انعکاس فعالیت های شهرستان ها

امام جمعه شهرستان قدس گفت: صدا و سیما کشور علی رغم داشتن ۳۰ شبکه استانی یک شبکه که برنامه های استان تهران و پایتخت کشور را پوشش دهد ندارد و تمام فعالیتهای در رسانه استان تهران به نمایش گذاشته نمی‌شود که لازم است مسئولین استانی نسبت به راه‌اندازی استانی کنند تا مردم استان تهران بتوانند از برنامه های محلی و استانی خود بهره مند شوند.
وی در ادامه افزود: خانواده‌ها در انتخاب برنامه های تلویزیون مراقبت لازم را داشته باشند. تلویزیون جمهوری اسلامی از تغییر نام شهرها آگاه نیست. خانواده ها نسبت به شبکه های اجتماعی و برنامه های تلویزیون آگاه باشند، دشمن با واسطه و بی واسطه درصدد اینست که نسل جوان را از اسلام برباید.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس با اشاره به سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین گفت: افزایش تدریجی قیمت‌ها طبیعی است اما در این فصل از سال که ۲۰۰ درصد قیمت بنزین افزایش یافته چه تدبیری پشت قضیه هست ما هنوز توجیه نیستیم. بعضی از شبکه های حامی دولت فیلمی را از مقام معظم رهبری(مدظله)  که مربوط به گذشته است را منتشر می کنند. این فیلم ارتباطی با افزایش قیمت بنزین ندارد و مربوط به صرفه جویی در مصرف است این نسبت دادن به رهبری یک ظلم و خیانت به رهبر است و این افزایش قیمت بنزین تصمیم دولت و مجلس است.
وی در ادامه افزود: بنا به گفته مسئولین دولت درآمد حاصل از افزایش بنزین را می خواهند در جهت رونق تولید و کمک به ۱۸ میلیون خانواده دهک کم درآمد جامعه صرف کند، که باید شفاف سازی لازم و نظارت در این زمینه صورت گیرد و به مردم گزارش دهند که درآمد حاصل از جیب مردم چگونه به مردم برگردانده می شود و کجا مصرف می شود.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: دولت باید نظارت جدی کند تا به دنبال افزایش قیمت بنزین سایر کالاها افزایش نیابد. زیرا وضع فعلی اقتصادی جامعه و مشکلات معیشتی زندگی مردم را به ستوه آورده است و جلوگیری از افزایش بی رویه سایر کالاها مطالبه جدی مردم از مسئولین است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت