بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

گزارش تصویری نماز جمعه باشکوه و پرمحتوای شهرستان قدس

به گزارش روابط عمومی و اصلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، امام خمینی (ره) نماز جمعه را نمایشی از قدرت سیاسی و اجتماعی اسلام معرفی می کنند و می فرمایند که نماز جمعه باید هر چه با شکوه تر و پر محتواتر اقامه شود. مردم و نسل های آینده به این مساله اهمیت بدهند که نماز جمعه در راس همه امور است. امروز از برکت نماز جمعه است که ملت از خانه هایشان بیرون ریخته و در مراکز نماز جمعه اجتماع و با یکدیگر تفاهم می کنند و به مسائل سیاسی و دینی گوش می دهند.

مقام معظم رهبری(مدظله) نیز فرمودند: اقبال به نماز جمعه دشمن را ناکام و ناراحت می کند چون با اقامه نماز جمعه نقشه های دشمن به هم می ریزد. نماز جمعه یک سنگر اساسی در مقابل تهاجم همه جانبه دشمن است. در نماز جمعه مردم باید با جریانات و مسائل جهان اسلام آشنا شوند حقیقت را بفهمند این مطلب همیشه همین طور بوده است. اما امروز از همیشه مهمتر است. چرا؟ چون دستگاه­ های سلطه طلب و مستکبران دنیا پول خرج می­ کنند برای اینکه بتوانند حرف دروغ و شایعه پراکنی و فریب و ترفندهای گوناگون تبلیغی خود را به گوش مردم دنیا برسانند و آنها را از این طریق منحرف کنند.

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته(۱۰ اسفند ۹۷) در شهرستان قدس به امامت حجت الاسلام و المسلمین جوکار، با حضور پرشور جوانان و نوجوانان برگزار شد. در برگزاری این آیین عبادی سیاسی، برنامه های مختلفی مانند مشاور مذهبی، معرفی کتاب خوب، مهدآدینه و اهدای نهال به مناسبت نیمه اسفند ماه و روز درختکاری همراه داشت.

 

                

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت