بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

گفتمان جهادی به گفتمان عمومی کشور تبدیل شود/ ستاد ازدواج آسان در شهرستان قدس راه‌اندازی می‌شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز جمعه عبادی سیاسی این هفته(۱۱مرداد۹۸) ضمن تسلیت سالروز شهادت نهمین پیشوای جهانیان حضرت جوادالائمه(ع) و توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و خدامحوری در زندگی، در ادامه شرح دعای مکارم اخلاق در باب سبک زندگی اسلامی اظهار داشت:خوشرفتاری، خوش گفتاری و خوش رویی انسان با خانواده از عوامل سبک زندگی اسلامی است.

وی با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی علیه السلام حضرت زهرا سلام الله علیها افزود: از زندگی امیرالمومنین (ع) و حضرت زهرا( س) باید الگو بگیریم که زندگی انها در عالم نمونه بوده است. چراکه زن و شوهر هردو معصوم بوده اند. در عالم اتفاق نیفتاده است که زن و شوهری هر دو معصوم باشند. خدای متعال عقد فاطمه (س)را برای علی(ع) خواندند و جبرئیل از طرف خدا بر پیامبر نازل شد و فرمود: خدای متعال می فرماید اگر من علی را خلق نمی کردم برای دخترت فاطمه همتایی پیدا نمی شد در روی زمین که لیاقت همسری فاطمه را داشته باشد.

وی ادامه داد: آنچه می تواند زن و مرد را در زندگی خوشبخت کند،  شروع زندگی با صداقت است، صداقت گمشده ی زندگی امروز بشر است که در زندگی ها کم رنگ شده است. در احکام شرعی زندگی که بر پایه مهریه ای شروع شود که قصد شوهر ندادن مهریه باشد این زندگی از آغاز نکاحش باطل است. یک دروغ از طرف زن به شوهر و یا بالعکس کافیست برای سست شدن بنیان خانواده کافی ایست تا برکت در زندگی از بین رود. دومین عنصری که در زندگی می تواند سعادت آفرین باشد توجه به حقوق یکدیگر است زن و شوهر باید حق و حقوق یکدیگر را بشناسند و رعایت کنند.

امام جمعه در ارتباط با احترام متقابل همسران با یکدیگر گفت: احترام متقابل موجب الگو پذیری فرزندان از آنها شده و موجب احترام به والدین است. اسلام سفارش مکرری به حسن خلق و اراستگی متقابل زن و مرد در خانه و گذشت در زندگی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار با اشاره به سیره زندگی امام جواد(ع) افزود: سه چیز است که انسان را به رضوان و رضایت الهی می رساند زیاد استغفار کردن، متواضع بودن و دوری از کبر و غرور و زیاد صدقه دادن و انجام کارهای درست که موجب داشتن زندگی ایده آل اسلامی در دنیا و در آخرت میشود.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به  سالروز ازدواج حضرت امیرالمومنین(ع) و حضرت زهرا(س) و نامگذاری این روز به روز ازدواج آسان بیان داشت: ازدواج آسان ازدواجی است که اولا به موقع، آگاهانه، پایدار و به دور از تشریفات باشد حتی کسانی که درآمد بالایی دارند هم مجاز نیستند به برگزاری تجملات و تشریفات در ازداج نیستند.

وی  بااشاره به اقدام اخیر آمریکا در  تحریم علیه وزیر خارجه ایران افزود: آمریکا وزیر خارجه ایران را تحریم کرد همان وزیر خارجه ای که سال ها به نمایندگی از دولت با مسئولین آمریکا مذاکره کرده است. او برجام را شکل داد و بعد هم آمریکا برجام را پاره کرد ما معتقدیم این تحریم وزیر امور خارجه از سوی آمریکا یک اقدام وقیحانه و از پیش شکست خورده و خارج از قوانین بین المللی است اما از طرفی همین اقدام آمریکا موجب تقویت وحدت ملی کشور ما شد که همه مردم و مسئولین آمدند و از مقاومت اخیر وزیر خارجه حمایت کردند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار بیان داشت: ماه ذی‌الحجه یکی از ماه‌حرام است و خدای متعال ثواب امور خیر را در ماه‌های حرام مضاعف کرده است و گناه و عقاب معصیت الهی بیشتر است و در دهه اول ماه ذی‌الحجه ایام معلومات که ذکر الهی در آن اشاره شده است و نماز دهه اول این ماه ثواب حج را دارد.

وی افزود: سالروز ازدواج امیرالمومنین و حضرت زهرا به روز ازدواج آسان نامگذاری شده و ازدواج آسان به موقع،آگاهانه، پایدار و به دور از تجملات باشد و مهریه‌ها و جهیزیه‌های سنگین مطابق نظر اسلام نیست و حتی آن شخصی که تمکن مالی دارد نیز جائز به تشریفات و تجملات نیست و باید به زندگی حضرت زهرا(س) بازگشت کنیم.

امام جمعه شهرستان قدس بیان داشت: ستاد ازدواج آسان در شهرستان قدس در حال راه‌اندازی است و دست کمک به سوی همه دراز است تا ازدواج آسان ترویج و فرهنگ سازی شود که یکی از نیازهای اصلی جامعه امروز ماست.

جوکار با اشاره به سالروز تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی توسط امام(ره) به منظور هماهنگ‌سازی و فعالیت در امر تبلیغات اسلامی و بزرگداشت ایام‌الله تشکیل شد.

وی با اشاره به سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) جهاد دانشگاهی را برای تزریق روحیه جهادی به دانشگاه‌ها تشکیل داد و امروز شاهد فعالیت گروه‌های جهادی دانشجویی در قالب گروه‌های علمی، فرهنگی و محرومیت زدایی هستیم و رهبری در دیدار اخیر با فعالان گروه‌های جهادی بر تلاش حداکثری و تبدیل گفتمان جهادی به گفتمان عمومی کشور تاکید کردند.

امام جمعه شهرستان قدس خاطرنشان کرد: امروز با توجه به مشکلات موجود، کشور به روحیه جهادی نیاز دارد و ضمن افزایش روحیه جهادی و انقلابی در بین مسوولین، به جوانان انقلابی در عرصه‌های مدیریت کشور میدان داده شود و جوانان امروز نسخه‌ای از جوانان اول انقلاب و دفاع مقدس هستند.

جوکار با اشاره به روز خبرنگار بیان کرد: خبرنگاران با قلم خود منعکس کننده خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند و از یک طرف منعکس کننده مشکلات مردم هستند و مسوولان باید به شغل و معیشت خبرنگاران توجه داشته باشند و مهم‌تر اینکه با خبرنگاران همکاری کنند و درب اتاق مسوولین بر روی خبرنگاران باز باشد.

وی با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه کشور تصریح کرد: ما معتقدیم تحریم وزیر امور خارجه از سوی آمریکا یک اقدام وقیحانه،منفعلانه و از پیش شکست خورده است و نشانه‌ای از ضعف، استیصال و سنگ پراکنی دولت آمریکا است و این اقدام موجب تقویت وحدت ملی کشور شد و تمام مردم و مسوولین از حمایت‌های اخیر وزیر خارجه کشور حمایت کردند و اگر دولت به این گفتمان ادامه دهد، مردم به تبعیت رهبری از این مسوولین حمایت خواهند کرد.

 

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت