بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

شهادت معامله با خداست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، یادواره شهدای شهرک شهید بهشتی شهرستان قدس با حضور امام جمعه شهرستان، علما، روحانیون و جمعی از بسیجیان در مسجد حضرت ابوالفضل علیه السلام برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در ارتباط با نقش جوانان در گام دوم انقلاب اظهار داشت: شهید و شهادت در پیشگاه خدای تعالی و در دین و آیین ما و در میان مردم و ملت جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی افزود: اگر کسی بخواهد رستگار شود، و به معنای واقعی عاقبت به خیر شود و به سعادت دنیا و آخرت برسد، راه آن شهادت است. امیرالمومنین (ع) در هیچ یک از فتح هایی که داشتند به رستگاری اشاره نکردند اما در زمان شهادتشان به جمله «فوزت و رب الکعبه: قسم به پروردگار کعبه که رستگار شدم» اشاره می‌فرمایند.

امام جمعه ادامه داد: شهادت مقام والایی دارد و شهادت معامله با خداست، خداوند خریدار جان و مال مومن است و فروشنده این معامله شهید است و بهای این معامله بهشت برین است.

وی گفت: در گام اول انقلاب شهدا نقش خود را ایفا کردند و اکنون نوبت ما و جوانان است که در گام دوم وظایف خود را بشناسند و به آن عمل کنند.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب افزود: رهبر حکیم و دور اندیش انقلاب این بیانیه را خطاب به ملت با محوریت جوانان نوشته اند. چشم‌انداز مقام معظم رهبری در این بیانیه، اول، جهانی شدن انقلاب اسلامی است که در این ۴۰ سال در کشور و منطقه تثبیت شده است. چشم انداز دوم، زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) توسط جوانان گام دوم انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: رسالت، نقش و وظیفه جوانان با توجه به بیانیه گام دوم مشخص است و الگوی آنان شهدا هستند که توانستند گام اول را محکم و استوار بردارند.

وی یاد آور شد: برای اینکه بتوانیم گام دوم را بلند و استوار برداریم باید گذشته را خوب بشناسیم تا بدانیم که شهدا چه کردند که گام اول را قاطع برداشتند و بر دشمن پیروز شدند و اجازه پیشروی دشمن را ندادند.

امام جمعه با اشاره به آیه ۵۴ سوره مائده در ارتباط با خصوصیات شهدا تصریح کرد: در اوج جنگ فرهنگی دشمن، رویش های انقلاب رشد کردند و شهید حججی ها داشتیم.

 

انتهای پیام/

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت