بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

یادواره شهدای فرهنگی در شهرقدس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، به گزارش خبرگزاری فارس از شهرقدس، یادواره شهدای فرهنگی شهرستان قدس در معیت پرچم متبرک رضوی و با حضور جمعی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، امام جمعه، فرماندار، مسوولان شهری و فرهنگیان و دانش آموزان در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع فرهنگی حضرت باقرالعلوم (ع) برگزار شد.

شهرستان قدس دارای ۵ شهید معلم به نام‌های شهید سیدحبیب مرتضوی، شهید محمدرضا عابدمسرورخواه، شهید مجید معظم، شهید محمدرضا خشکباری و‌ شهید سعید کهن است که در دوران دفاع مقدس در جبهه‌های جنگ نیز درس ایثار، احساس تکلیف وظیفه‌‌شناسی و ولایت‌مداری را به جامعه دادند.

در ادامه مراسم، از کتاب ترنم نامه‌های نور به قلم طیبه سادات مرتضوی خواهر شهید سید حبیب مرتضوی رونمایی شد. این کتاب در ۵ بخش شامل زندگینامه، نامه‌ها، خاطرات، وصیت‌نامه و تصاویری از این شهید والامقام معلم است.

در پایان مراسم از خانواده‌های شهدای فرهنگی و دانش‌آموزان موفق آیین تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت