بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

یادواره شهدای فرهنگی شهرقدس

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،

ادواره شهدای فرهنگی شهرستان قدس با حضور حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، جناب آقای گلیکانی فرماندار، معاون مدیر کل آموزش و پرورش،معاون مدیر کل بنیاد شهید، مسئول بسیج دانش آموزی برادران، مدیر آموزش و پرورش،اعضای شورای شهر، نیروی انتظامی و جمعی از خانواده معظم شهدا و معلمین و دانش آموزان در سالن شهید دهنو برگزار شد.

امام جمعه شهرستان قدس اظهار داشت: معلمان شهید، گام اول انقلاب را به درستی برداشتند و اکنون باید معلمین عزیز با تأسی از شهدا، گام دوم انقلاب را به دانش آموزان بیاموزند زیرا دانش آموزان محور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی هستند.

وی با عنوان اینکه یادواره شهدا با نیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می شود، بیان کرد:
شهدا مقصد، راه و راهنما را به ما نشان دادند و با پیروی از سیره و وصایای آنان میتوانیم در مسیر مستقیم ولایت ثابت قدم باشیم و به مقصد برسیم.

جناب آقای گلیکانی فرماندار شهرستان قدس در این یادواره بیان کرد: ما تربیت یافته مکتب شهدا هستیم.

فرماندار گفت: مادران و همسران شهدا الگوی استقامت و ایثار و ام البنین های انقلاب اسلامی هستند که با درس گیری از آنها برای تربیت فرزندانی در طراز اسلام و انقلاب باید گام برداشت.

در پایان مراسم از خانواده معظم ۵ معلم شهید شهرستان (شهیدان مرتضوی، مسرورخواه،معظم،کهن و خشکباری)و دانش آموزان رتبه برتری استانی و کشوری در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی تجلیل شد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت