بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

یادواره شهید “اصغری” در شهرستان قدس برگزار شد

یادواره سردار شهید حاج قاسم اصغری فرمانده گردان تخریب لشگرده سیدالشهدا(ع) و شهدای تخریبچی شهرستان قدس با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران در شهرقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،آیین یادواره و اختتامیه نخستین مسابقه لاله‌های قدسی با موضوع سردار شهید حاج قاسم اصغری با همکاری گروه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خادمیاران رضوی شهرقدس در مصلی بزرگ برگزار شد.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا جوکار امام‌ جمعه شهرقدس ضمن یاد تمامی شهدا اظهار داشت: هر یک از شهدا معلمی بزرگ و استادی گرانمایه برای ما هستند و با سرلوحه قرار دادن وصیت‌نامه و سیره زندگی آن‌ها می‌توانیم زندگی خود و جامعه را در گام دوم انقلاب اسلامی بسازیم.

وی با اشاره به اینکه شهرقدس مدینه‌الشهداد است و ۴۵۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است افزود: شهدا ستاره فروزان در آسمان و مایه سربلندی و آرامش هستند و سردار شهید حاج قاسم اصغری از شهدای شاخص این شهر با روحی بزرگ بوده و از زندگی او باید الهام گرفت.

امام‌ جمعه شهرقدس در ادامه گفت: نعمت‌های فراوانی از جانب خداوند متعال به ما عطا شده و اکنون که نعمت استقلال و آزادی در سایه جمهوری اسلامی و امنیت کشور که در دنیا بی‌نظیر است را داریم، قدر آن را بدانیم و شهدا بزرگ‌ترین سرمایه‌های انسانی هستند و باید به آن‌ها افتخار کرده و عهد و پیمان زندگی ببندیم.

مسعود میسوری جانباز ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس و هم‌رزم سردار شهید حاج قاسم اصغری در ادامه بیان کرد: این شهید والامقام در میان شهدای شهرستان و نیز در جمع گردان تخریب شاخص و دارای کلام نافذ بود.

وی با اشاره به اخلاص، شجاعت و شور حماسی حاج قاسم اصغری افزود: خصوصیات اخلاقی شهدا را باید الگوی زندگی قرار داده و ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

سردار شهید حاج قاسم اصغری در پانزدهم فروردین ماه سال ۱۳۴۳ در شهرستان قدس به دنیا آمد. وی تا سوم راهنمایی تحصیلات خود را ادامه داد و سپس به‌عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت