بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

یادواره های شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل جوان و نوجوان مصونیت بخش است / خون سردار سلیمانی، انقلاب را بیمه کرد

شامگاه امروز، جلسه فعالین حوزه ایثار و شهادت با هدف هماهنگی و تبادل نظر در خصوص برنامه‌ها، همایش‌ها و یادواره های ۳ ماهه پایانی سال، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس و جمعی دیگر از فعالین این حوزه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،شامگاه امروز، جلسه فعالین حوزه ایثار و شهادت با هدف هماهنگی و تبادل نظر در خصوص برنامه‌ها، همایش‌ها و یادواره های ۳ ماهه پایانی سال، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، مدیر اداره آموزش و پرورش، مشاور امور ایثارگران امام جمعه و جمعی دیگر از فعالین این حوزه برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه ضمن تسلیت ایام فاطمیه گفت: قطعا فعالیت های ایثار و شهادت، به ویژه در حوزه آموزش و پرورش، اقدامی کاملا تضمینی است؛ هم رشد دهنده است و هم بازدارنده. مزین گشتن معابر و کارهایی از این قبیل، الزاماتی است برای ما که از این گنجینه های ارزشمند استفاده کنیم تا به رشد و تعالی برسیم.

ولی افزود: آنچه که انقلاب و کشور را دوباره بیمه کرد، خون و شهادت سردار سرافراز اسلام، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود؛ اگر در سال ۹۸، شهادت این بزرگمرد نبود، شاید عواقب جریانات آبان ماه، همچنان ادامه داشت.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه با اشاره به سخن یکی از حاضرین در جلسه عنوان کرد: همه یادواره های شهدا اثر دارند و بی‌اثر نیستند؛ مانند بیسوادی که به قرآن نگاه می‌کند و از نور آن تاثیر می‌گیرد؛ در بعضی مواقع تاثیر کم است، چون جامعه هدف یکی است و در جذب افراد جدید اقدام نشده است.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه به برخی از راهکارها برای ارتقای سطح کیفی و جذب مخاطب پرداخت و اظهار کرد: استفاده از ظرفیت های موجود و همچنین استفاده از سخنران‌ها و روایان جذاب و جوان از جمله راه های ارتقای سطح کیفی یادواره هاست؛ همچنین باید از نظرات مردم و جوانان نیز در ارائه راهکار و مطالب مناسب، نظرسنجی کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار همچنین خاطرنشان کرد: برای برنامه های محله‌ای باید مسیر را هموار و تا حد امکان کمک رسانی کنیم؛ وظیفه اصلی ما برنامه‌ریزی برای شهرستان و عموم مردم است که باید با تشکیل ستاد یادواره های شهدای شهرستانی توسط سپاه، بین گروه‌ها و ادارات هماهنگی های لازم ایجاد شود‌.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان تصریح کرد: باید یادواره های شهرستانی در طول سال توزیع شوند تا ترافیک یادواره‌ای در آخر سال صورت نگیرد؛ باید به صورت ماهانه حداقل یک یادواره رسمیِ شهرستانی برگزار شود تا از این سرمایه های ماندگار و جاودان در تمام طول سال استفاده کنیم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت