بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

یار یاران” تکریم از ماداران و همسران شهدای شهرستان قدس/ هر مادر شهید مظهر یک کتاب زندگی است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، آیین تکریم و تجلیل از مادران و همسران شهدا با عنوان یار یاران همزمان با سالروز وفات حضرت ام‌البنین سلام‌الله علیها در جوار دو شهید گمنام شهرستان قدس پیش از ظهر امروز برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس ضمن تجلیل از مادران شهدا اظهار داشت: مادران و همسران شهدا، نقش به سزایی در رشد و پیشرفت اسلام دارند. اسلام زنانی مانند سمیه، مادر عمار، خدیجه کبری(س)، زهرای مرضیه(س)، زینب کبری(س) ام البنین(س) داشت امروز نیز بزرگ شیر زنانی هستند که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند.

وی افزود: مادران شهدا، معارف و بصیرت والایی دارند، هر مادر شهید مظهر یک کتاب بزرگی است و در زندگی باید از فرهنگ زندگی مادران شهدا الگو بگیریم.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار بیان داشت: در روزگاری که عده ای بی رحمانه به خانواده های شهدا جسارت می کنند و طعنه می زنند که به فرمایش قرآن اینها غافل و جاهل هستند. انقلاب اسلامی برای ایجاد معرفت افزایی در جامعه آمد و این انقلاب یک انقلاب فرهنگی است و ما باید فرهنگ خود را براساس فرهنگ شهدا بسازیم.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: مادران و همسران شهدا، پشتوانه ها و یاران شهدا و انقلاب اسلامی هس

 

           

 

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت