بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

۹ دی ماندگارترین تجلی حضور در صحنه مردم/ امروز هیمنه پوشالی آمریکا فروریخته است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان قدس اظهار داشت: در ادامه بحث شرح دعای مکارم الاخلاق، امام سجاد(ع) می‌فرماید خدایا یقین مرا بافضیلت‌ترین یقین قرار بده که یقین از صفات پسندیده انسانی و یقین در آموزه‌های اسلام خدمت‌گذار ایمان است؛ خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید کسانی که اهل علم، معرفت و فهم هستند از خدای متعال خوف دارند، پس خوف و خشیت الهی از لوازم ایمان و نشانه این است که علم و معرفت در رشد و تعالی ایمان اثرگذار بوده و وقتی که آگاهی و شناخت به حدی برسد که مطابق با واقع باشد آنگاه علم الیقین محقق می‌شود که بالاترین مرحله شناخت است.

وی افزود: نسبت به جامعه و افراد آن هر چه شنیدیم نباید بپذیریم و بنابراین برای جلوگیری از پشیمانی، جهالت و قضاوت زودهنگام بهتر است تحقیق و بررسی کنیم و تا به یقین نرسیدیم حرفی را نپذیریم.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به درگذشت آیت الله شاهرودی گفت: مرحوم آیت الله شاهرودی(ره)، بزرگ فقیهی بودند که استاد بزرگ حوزه علمیه قم، کارگذاری باوفا، عضو موثر شورای نگهبان و رئیس موفق شورای نگهبان که همه این‌ها از ایمان، خدا ترسی و احساس وظیفه است که این عمر بابرکت را در پی دارد و ایشان شخصیتی ولایتمدار، مظهر حلم در سیاست و روش وی همیشه سیاست دینی بود.

جوکار با اشاره به سالروز حماسه ۹ دی بیان داشت: حماسه مردم در ۹ دی سال ۸۸ در تاریخ ملت ایران ماندگار شد و در آن زمان به قطع یقین دشمنان انقلاب از بیرون نقشه از پیش طراحی شده برای براندازی نظام را کشیده و با استفاده از عوامل داخلی در پی عملی کردن آن بودند و در سال ۸۸ به بهانه انتخابات قصد عملی کردن نقشه خود را داشتند؛ همچنین به مقدسات ملت توهین کردند ولی این مردم ولایی تاب توهین به مقدسات و ارزش‌ها را نداشتند و با بصیرت، هوشمندی مردم و رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری ماندگارترین تجلی حضور و موقعیت شناسی مردم رقم خورد.

وی ادامه داد: درس‌های ۹دی سال ۸۸ برای امروز ما برای مقابله با فتنه‌های احتمالی پیش رو اول صیانت از اقتدار نظام، دوم ضرورت حفظ امنیت کشور، سوم اینکه مردم پایه انقلاب هستند و مسوولین کشور امروز باید بدانند که در این مسیر باید مردم‌دار و خدمت‌گذار باشند، درس چهارم ضرورت توجه به جنگ رسانه‌ای دشمن که امروز دشمن بیش از آن روز تلاش می‌کند و پنجم فصل الخطاب بودن بیانات رهبری است و مردم در سال ۸۸ به بیانات رهبری انقلاب لبیک گفته و با حضور خود شعله فتنه و فتنه‌گر را خاموش کردند و امروز هم مثل آن روز در صحنه دفاع حاضر هستند.

امام جمعه شهرستان قدس خاطرنشان کرد: امروز یک هفته از تعطیلی دولت آمریکا می‌گذرد و کشورشان در تقابل دولت و کنگره قرار دارند و روزنامه واشنگتن پست در مقاله خود می‌نویسد که آمریکا به نقطه بحران تمام عیار امنیتی رسیده است و ارتش بسیار آسیب پذیر است و از طرفی رئیس جمهور آمریکا فرمان خروج نظامیان خود را از سوریه صادر کرد که این به دلیل شکست برنامه‌های آمریکا و پیروزی کامل نظام جمهوری اسلامی و محور مقاومت در برابر آن‌هاست و امروز هیمنه پوشالی آمریکا توان مقابله را نداشته و مسوولین آمریکایی و هم پیمانانش به شکست خود اعتراف کردند‌.

جوکار با اشاره به سالروز نامه تاریخی امام(ره) به گرباچوف گفت: پیش بینی امام(ره) از فروپاشی شوروی به وقوع پیوست و امروز هم مقام معظم رهبری با همان صلابت می فرماید که اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و روال سقوط و اضمحلال استکبار جهانی شروع شده و شما باور کنید که این پیش بینی نیز تحقق پیدا خواهد کرد و قطعا فشارهای اقتصادی کنونی ما بیشتر از فشارهای اقتصادی علیه رسول خدا(ص) و سیدالشهدا(ع) نبود ولی آن روز پیروز صحنه پیامبر(ص) و حضرت اباعبدالله(ع) و امروز ملت مقاوم ایران خواهند بود.

وی افزود: مردم ایران این راه را با صبر، بصیرت، آگاهی و ولایتمداری با وجود همه سختی‌ها و مشکلات طی و از این مقطع تاریخی با سربلندی عبور خواهند کرد و انشالله روزهای بهتری در پیش خواهد بود.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت