بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

دشمن، آرمان بزرگ مسلمین، یعنی وحدت امت اسلام را نشانه گرفته است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در اولین خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه ماه رمضان اظهار کرد: همه مردم به ضیافت الهی دعوت شدند و عده‌ای که دلهایشان اهل تقواست موفق می‌شوند از سفره کرامت الهی بهره‌برداری کنند.

وی گفت: حضرت خدیجه(س) مادر امت اسلامی و الگوی ایثار و مواسات است و لازم می‌باشد در جامعه اسلامی توجه بیشتری نسبت به بزرگداشت حضرت داشته باشیم.

خطیب نماز جمعه شهرقدس افزود: روز فناوری هسته‌ای نماد استقلال و خودباوری ایران و نمونه موفق تولید دانش بنیان است که شهدای ارزشمندی در این راه جان خود را فدا کردند و لازم است یاد شهیدان احمدی روشن، شهریاری، علیمحمدی، رضایی نژاد و فخری زاده را گرامی بداریم.

حجت الاسلام جوکار با اشاره به سالروز شهادت شهید آوینی و هفته هنر انقلابی و نمایش فیلم موقعیت مهدی در مصلی بیان کرد: متاسفانه شهرقدس سینما ندارد و از مسوولان شهرستانی، استانی و کشوری تقاضا می‌شود فکری برای ایجاد سینما در شهر داشته باشند.ایشان افزود فعلا مصلی در مناسبت‌های مختلف اقدام به پخش فیلم های انقلابی میکند تا حدودی جای خالی سینما پر شود.

وی ادامه داد: حادثه تروریستی در حرم مطهر رضوی که منجر به شهادت دو روحانی شد را محکوم و اعلام می‌کنم این حادثه وابسته به گروه‌های تکفیری بوده و می‌خواهند افکار عمومی نسبت به مسئله قدس ضعیف شده اما کور خوانده‌اند و وحدت جامعه اسلامی بعنوان آرمان بزرگ مسلمین تقویت شده و نمی‌توانند گفتمان مقاومت در منطقه را به چالش بکشند و اختلافی میان دو کشور ایران و افغانستان ایجاد کنند.

حجت الاسلام جوکار تصریح کرد: در طول دوران دفاع مقدس بیش از ۳ هزار شهید افغانستانی تقدیم شد و فاطمیون در دفاع از حرم درخشیدند و با یکپارچگی ملت ایران جواب دشمن را در روز قدس خواهد داد و دستگاه‌های امنیتی و قضایی نیز رسیدگی های لازم را داشته و نسبت به پیشگیری از این مسایل اقدام خواهند کرد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت