بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

بازدید جمعی از ائمه جمعه کشور از سایت فردو

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس به نقل از روابط عمومی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه؛ جمعی از ائمه جمعه استان های البرز، قم و تهران روز چهارشنبه مورخ ۱۴ آذرماه از سایت شهید علیمحمدی (فردو) بازید کردند.

در این بازدید با که با تلاش معاونت ارتباطات و رسانه ی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و نیز همکاری بخش های مختلف سازمان انرژی اتمی برنامه ریزی شد، مدیر عامل شرکت کالای الکتریک سخنانی مبسوط در خصوص ابعاد علمی غنی سازی و تجربیات و فعالیت های سایت فردو برای بازیدکنندگان ایراد کرد. در این سخنان چرخه سوخت هسته ای از اکتشاف تا پسمانداری، روش ها و میزان غنی سازی، استفاده های مختلف از سوخت هسته ای، فناوری بالای سانتریفیوژها، زیرساخت ها و برنامه های گسترده و دقیق غنی سازی کشور، تحریم هسته ای و پروژه ایزوتوپ های پایدار به تفصیل مورد بحث قرار گرفت و ائمه جمعه سوالات و ابهامات موجود در این زمینه ها را مطرح نمودند.

در ادامه امامان جمعه به اتفاق جمعی از مدیران و متخصصان سایت فردو به اعماق سایت هسته ای رفتند. و بخش های تولید ایزوتوپ های پایدار و زنجیره های غنی سازی فعال و آماده بکار سایت مورد بازدید حاضرین قرار گرفت و مدیران مجموعه به سوالات بازدیدکنندگان پاسخ دادند.

در پایان این برنامه ائمه جمعه از تلاش سازمان انرژی اتمی ایران جهت برگزاری این بازدید و همچنین از اقدام شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تقدیر نموده و آثار آن را مثبت ارزیابی نموده و خواستار بازدید بیشتر از دیگر پروژه ها و فعالیت های صنعتی هسته ای کشور شدند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت