بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

محاکمه علنی عاملان گرانی های پی در پی در دستور کار قرار گیرد

امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز عید سعید فطر؛ باید کسانی که غذای زندگی مردم را می‌گیرند و در کشورهای دیگر با دلار می‌فروشند، محاکمه علنی شوند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های پس‌ از نماز عید سعید فطر ضمن توصیه به ترکیه نفس، توجه و رسیدگی به محرومین اظهار داشت: عید فطر روز صله ارحام، تکریم بزرگان، توجه خاص به زیردستان و دادن عیدی به آنان و دستگیری از نیاز مندان است.

وی با اشاره به مصوبات سفر رییس جمهور به شهرقدس و استقرار ادارات در این شهر گفت: یکی از دستگاه‌هایی که باید در شهر قدس مستقر شود نمایندگی صدا و سیما است و امروز در جنگ روایت‌ها و رسانه‌ها که از طرف دشمن وارد شده صداو سیما باید پیشتاز و پیش‌قدم بوده و مدیریت رسانه را به‌دست گیرد و از مسوولین شهرستان، استان و کشور تقاضا داریم هرچه سریعتر نسبت به استقرار نمایندگی صدا و سیما در شهرقدس اقدام کند.

امام جمعه شهرقدس با اشاره به فیلم ساخته شده در یکی از مناطق شهرقدس گفت: این سریال قرار است همین ماه از شبکه سه سیما منتشر شود ، اما در تیزر تبلیغاتی این سریال نکته‌ای ناشایست به شهر بیان می‌کند و این منطقه را نقطه صفر و پاتوق اوباش می‌داند درحالیکه شهرستان قدس بیش از ۴۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده و مردم متدین در تمام صحنه‌های ملی و مذهبی حضور داشته و از مسئولین استانی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسوولین صدا و سیما میخواهم انتشار این فیلم را متوقف کنند تا زمانی که این قسمت‌ها اصلاح شود.

وی درخصوص واگذاری باغ شازده خاطر نشان کرد: این باغ به‌عنوان ریه تنفسی این شهر است و در اختیار بنیاد مستضعفین بوده و به اشخاص واگذار شده اما باید توجه شود در شهری که فضای سبز و تفریحی کم داشته و بسیاری از باغ‌ها از بین رفته و سرانه‌های مورد نیاز شهر هنوز تامین نشده و برای ساخت اردوگاه تربیتی و تفریحی دانش‌آموزان، مسکن ملی، اماکن دینی و مذهبی نیازمند زمین هستیم و بسیاری از زمین‌ها در اختیار بنیاد مستضعفان است و با اینکه تقاضای در اختیار قراردادن زمین جهت تامین سرانه‌ها شده، این باغ را بنیاد واگذار کرده و تقاضا می‌شود این معامله را ابطال کنند و این فضا را جهت استفاده و تفریح مردم به شهرقدس برگرداند.

حجت‌الاسلام جوکار با اشاره به اینکه این باغ مربوط به مردم مستضعف این شهر است و بنیاد مستضعفان به‌عنوان امین نظام اسلامی این باغ را تحویل گرفته و باید به مردم بازگرداند، ادامه داد: در سال‌های گذشته قراردادی میان بنیاد و شهرداری قدس منعقد شده و شهرداری به وعده‌اش عمل نکرده ولی به دلیل عدم پرداخت هزینه این قرار داد به حال خود باقی ماند و از نماینده مجلس می‌خواهیم این موضوع را در سطح ملی پیگیری کند و از مطالبه‌گران، فعالان فضای مجازی و دستگاه‌هایی که پیگیر این موضوع هستند قدردانی می‌شود.

وی خطاب به مسوولان کشور درخصوص مهار گرانی‌ها و کنترل بازار خاطر نشان کرد: مافیای قدرت و ثروت و دلالی و احتکار پشت این گرانی هستند و باید کسانی که غذای زندگی مردم را می‌گیرند و در کشورهای دیگر با دلار می‌فروشند، محاکمه علنی شوند و از رییس جمهور و دستگاه قضایی تقاضا داریم با گرانی ‌ها و مسوولانی که ترک فعل می‌کنند برخورد قاطع انجام دهند تا سفره مردم گشایش یابد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت