بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

خدمات ما به مردم، از برکات انقلاب اسلامی است

امام جمعه شهرستان قدس: خدمات ما به مردم، از برکات انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و شهرستان و دهیاران روستا های شهرستان قدس به مناسبت هفته نماز جمعه با حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه دیدار و گفتگو کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این دیدار اظهار داشت: یکی از وجوه مشترک شورا ها و نهاد امامت جمعه، مردمی بودن آن است. مردمی بودن به معنای گره گشایی از کار مردم و ارتباط مستقیم و مستمر با آنان است.

وی با اشاره به ایام عزاداری سید و سالار شهیدان گفت: همین محرم و مجالس حسینی و حضور در بین آنان، یکی از راه های ارتباط گیری با مردم، گروه‌ها و احزاب است. فرصتی است برای افزایش نشست و برخاست و همچنین افزایش صمیمیت بین شما و مردم.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به حدیثی از امام حسین علیه‌السلام که خدمت به مردم را یکی از نعمت های الهی برمی‌شمارند، ادامه داد: در سایه مجلس عزای اباعبدالله مشکلات مردم را حل کنید. هر روز بخشی از زمان خود را در اختیار مردم قرار دهید. در این زمان علاوه بر پذیرش مردم، شما نیز به سراغ آنان بروید، حرف هایشان را بشنوید و عمل کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار اذعان داشت: زمانی که شنیدن مشکلات مردم با تلاش و پیگیری برای حل آن همراه نباشد، کار به مشکل می‌خورد و مردم نسبت به ما، نظام و اسلام بدبین می‌شوند؛ علاوه بر عمل به وعده هایی که می‌دهیم، باید سرعت در کارها را نیز مدنظر قرار دهیم.

وی افزود: تأخیر در انجام کارهایی که بر عهده‌مان است، باعث بروز همان مشکلاتی می‌شوند که اگر این کارها را انجام ندهیم. باید به این نکته نیز توجه کنیم که افزایش سرعت در انجام کار، نباید موجب قانون شکنی یا سهل انگاری شود. یکی از عبرت های قیام حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام، همین عمل به موقع است. ایشان بعد از به خلافت رسیدن یزید، فرصت را برای قیام و احیای اسلام محمدی مناسب دیدند و بلافاصله اقدام کردند.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان تصریح کرد: در کنار ۲ نکته بسیار مهم قبلی، باید خدمات به مردم را نیز منعکس کنیم. این انعکاس باید با هدف و نیت جهاد تبیین انجام شود؛ زیرا امروزه هر خدمتی که توسط ما به مردم می‌شود، از برکات وجود انقلاب اسلامی است. باید در انعکاس اخبار، کارهای ارزشمندی را که موجب شادی مردم و امید به خادمانشان می‌شود، مورد توجه قرار گیرد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت