بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نماز باید اولویت اول مسئولان و مردم باشد

امام جمعه شهرستان قدس در جمع نمازگزاران ظهر عاشورا: نماز باید اولویت اول مسئولان و مردم باشد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در مراسم عزاداری روز عاشورای حسینی در جمع عزاداران در آستان مقدس امام زادگان حضرتین علیهماالسلام اظهار کرد: برنامه‌های عزاداری در راستای تقویت ارزش‌های اسلامی است، همان ارزشهایی که سیدالشهدا علیه السلام برای آن جان داد و تمام هستی و عزیزان خود را فدا کرد.

وی گفت: مجالس حسینی جامعه را از جهل مدرن نجات میدهد.

ایشان به شکوه و عظمت عزاداری های امسال اشاره و اظهار داشت: در عین مشکلات و فشارهای اقتصادی، مجالس و سفره‌های عزاداری اباعبدالله علیه السلام پربرکت و گسترده بود .

وی ادامه داد: در کنار این برکات ناهنجاری‌هایی مشاهده شد و پوشش‌های نامناسب بیش از سال گذشته در مجالس بود که ناشی از جاهلیت مدرن و تهاجم جدید دشمن به ارزش‌های اسلامی و دینی است که باید بیشتر مراقبت کرد.

امام جمعه شهرقدس افزود: اقامه نماز جماعت ظهر در اول وقت یعنی تاسی و پیروی از سالار شهیدان که آن حضرت در روز عاشورا زیر تیرباران دشمن نماز خود را به جماعت برپا کرد و از حذف نماز توسط دشمن جلوگیری کرد.

وی افزود: زیربنای همه ارزش‌های اسلامی در جامعه بعد از ولایت( که در تکامل و تداوم توحید و نبوت است) مسئله نماز است و اگر در جامعه‌ای نماز ضایع شود همه ارزش‌ها از بین می‌رود لذا باید کاری کرد که نماز به‌عنوان زیباترین الگوی پرستش و زیربنایی‌ترین اقدام حکومتی اسلام در راس همه برنامه‌ها قرار گیرد و همه اعم از مسوولین و مردم اولویت اول خود را نماز قرار دهند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت