بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

استقلال ما موجب اقتدار سیاسی، نظامی و علمی در جهان شده است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس، در خطبه های عبادی سیاسی این هفته (۱۲ بهمن ۱۳۹۷)، ضمن دعوت همه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و نظم در امور، با اشاره به ویژگی های همسرداری حضرت زهرا(س)، اظهار کرد: زندگی حضرت زهرای مرضیه(س) و حضرت علی(ع) در عالم وجود نمونه ندارد چرا که زندگی آنها، زندگی دو معصوم(ع) است. غناعت، سازگاری ها، اطاعت از همسر، فداکاری و ایثار در زندگی در زندگی آنها، الگویی برای زندگی نسل جوان است. حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) بهترین همسر و بهترین یاری گر یکدیگر برای عبادت خداوند بودند و شایسته است از زندگی آنان درس های ولایت مداری و فداکاری را بیاموزیم.

وی افزود: به همت گروه فرهنگی ابرار و با همراهی مردم و مسئولین، یادواره شهدای شهرستان قدس، روز یکشنبه(۱۴ بهمن ماه)، برگزار خواهد شد. انقلاب اسلامی مدیون خون شهداست و هرچقدر در راه شهدا هزینه شود، بازهم کم است چرا که آنها نفس و خون خود را فدای ما کردند.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس گفت: ۱۲ بهمن ماه، روز پیروزی اراده ملت ایران و رهبری، بر اراده طاغوتیان است. امام(ره) در ۱۴ بهمن، اهداف و مواضع نظام آینده اسلامی را مورد توجه قرار داد و در ۱۵ بهمن، دولت موقت انتخاب شد. امروز ۴۰ سال است که دشمن ملت ایران، مثل مار زخمی به خود می پیچد. دشمن حریف ملت ایران نمی شود و هر چند وقت یکبار در منطقه تلاش می کند جلوی نفوذ ایران را بگیرد.

وی بیان کرد: برخورد فرانسه در سرکوب مخالفین داخلی و حمایت از مخالفین دولت قانونی ونزوئلا مصداق یک بام و دو هوای سیاسی است.

جوکار افزود: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی، استقلال سیاسی ایران است. مسئولان مواظب باشند که دشمن به دنبال زیر سوال بردن استقلال سیاسی است. استقلال ما موجب اقتدار سیاسی، نظامی و پیشرفت های علمی شده است و در زمینه نظامی به یک ابر قدرت تبدیل شده ایم.

امام جمعه ادامه داد: در زمینه فناوری فضایی انحصار غرب را شکسته ایم و جزء ۹ کشور دارنده فناوری فضایی شده ایم. ۴۰ سال انقلاب اسلامی برابر با ۴۰ سال سرافرازی و افتخار و استقلال و اقتدار و پیشرفت ایران است. لذا راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه امسال، بی نظیر خواهد بود.

وی تصریح کرد: گزارش تخلفات اداری دیوان محاسبات به مجلس آزمون بزرگی برای نمایندگان مجلس است. از برخی مسئولین کشور می خواهیم اگر نمی توانند مرهمی بر زخم مردم باشند، نمک به زخم آنان نپاشند.

 

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت